Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Sportlövészek: megéri saját...

Sportlövészek: megéri saját fegyvert otthon tartani?

Figyelt kérdés

Még csak egyszer voltam sportlövészeten, "bérelt" fegyverrel, de nagyon tetszett.

Utána olvastam, hogy a saját fegyverek vásárlása-tartása hogy megy és vannak viszonylag "olcsó" megoldások, amikor az egyesületnél hagyja az illető a fegyverét, de haza is lehet vinni.

Utóbbira viszont szigorú szabályozás vonatkozik és meglehetősen költséges is, legalábbis ahol olvastam ezt írták.

Ez tényleg így van? Tudnátok konkrét összegeket írni, hogy mennyibe kerül?

Illetve ha tényleg olyan drága, megéri otthon tartani a fegyvert?


2020. ápr. 4. 22:31
 1/8 anonim válasza:

Nem.


Drága. A versenyek, a tároló, a fegyver, az orvosi,...


Ha nem fontos a pisztoly akkor inkább a vadászengedélyt javaslom. Sokkal kötetlenebb.

2020. ápr. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

1# de pont a sportlövészet érdekel, nem maga a fegyvertartás.

Ha már bármiféle önvédelmi szituációból indulunk ki, egyszerűbb egy gumilövedékes fegyver. Egy szabályszerűen elzárt sportlövő fegyvert mire előkeres és elővesz az embert egy éles szituációban, ki tudja mi történik.

Gumilövedékes pisztolyt nem kell elzárni, az ágy melletti fiókban tárolva kézre esik, 100% hogy legális a használata, nem okoz életveszélyt, nem vesz miatta elő a rendőrség és amit 5-6 (komolyabb fegyver vagy több tár esetén akár 10-15) gumilövedék nem old meg, ott már nem biztos, hogy más segít.

2020. ápr. 4. 22:57
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia, én is sportlövész vagyok, itthon tartom a fegyvereimet, leírom a folyamatot,

Először is klubtagsági ez nekem évi 50e Ft ez azt a célt szolgálja

Hogy egyesületi tag vagy használod a lőterűket versenyzel, meg kell váltani a versenyengedélyt ezt 2 szövetségnél tudot kiváltani az mssz illetve az mdlsz én (mdlsz szövetségnél vagyok) a versenyzéshez kell még sportorvosi (ez akkor is kell ha klub fegyvert használsz és azzal akarsz versenyezni) kell egy pszichológiai alkalmassági, ez nekem 12e Ft ba került., Fegyverismereti vizsga 22eFt ba került nekem (marók, golyós, sörétes fegyverre), ezután meg kell lőnöd a minősítést, illetve a klubtól kell kérni egy ajánlást. Ha ez sikerült venned kell egy fegyverszekrényt, vagy épiteni de a bolti szekrényeket a rendőrség hamarabb engedélyezi. Ha ez mind megvan a papírokkal be kell menned a rendőrségre és akkor megadják neked az első fegyveredre megvételére az engedélyt.

2020. ápr. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3. Vagyok még annyi hogy kb az engedély annyi volt mint egy b-kat jogsi
2020. ápr. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. És ezek közül melyik amelyik évente újra felmerülő költség?

Illetve összességében megéri otthon tartani a fegyvered?

2020. ápr. 6. 16:30
 6/8 anonim ***** válasza:
Klubtagsági, versenyengedély
2020. ápr. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6. És igen megéri
2020. ápr. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7# miért, hogyan tudnád összefoglalni a legtöbb / legnagyobb előnyeit az otthontartásnak? (Akár privátban is)
2020. ápr. 6. 17:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!