Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A görkorcsolya mennyire...

A görkorcsolya mennyire "komoly" mozgás (amatőr szinten)?

Figyelt kérdés

Futni és kerékpározni járok, soha nem korcsolyáztam sem jégen, sem aszfalton.

Alföldön lakom, itt szintek nincsenek, így a biciklizés nem olyan iszonyat nehéz, 50-60 km-t szoktam heti 1-2 alkalommal menni, és hetente 3x futok 5 km-t. (50-es nő vagyok)

Így azt mondanám, hogy szintkülönbség nélkül nekem az 50 km bicikli meg az 5 km futás között sok különbség nincs.

Nagyon tetszik a görkorcsolyázás, de el sem tudom képzelni, mennyire megterhelő. Ez inkább szórakozás, kellemes mozgás a szabad levegőn, vagy komolyabb sportértéke van ilyen körülmények között (egyenes úton, folyamatosan korcsolyázni).

Illetve, ezt csak aszfalton lehet, vagy egy száraz, nem túl mély homokos, de azért poros földúton is?


2020. ápr. 20. 10:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Csak betonon. Abból sem mindegy a minőség. Hogy mennyire komoly, az azon múlik, mennykre intenzíven csinálja az ember. Nyilván a biciklizést is meg lehet húzni, ha nehezebb fokozaton, nagyobb tempóval megy az ember.

Én nem teljesen sík terepen szoktam korizni heti pár alkalommal 20 km-t, az már tud fájni.

2020. ápr. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ.

50-60 km-t kerékpárral én széltől és forgalomtól függően 2-3 óra alatt megyek, szóval azért nem hajtom szét magam, de nem is az az andalgás.

Viszont ha csak aszfalton lehet görkorcsolyázni, akkor még ezt át kell gondolnom, errefelé a nyugodt, nem forgalmas helyek inkább földutasak, járda sok helyen nincs, vagy ha van is, ilyen betonlapokból kirakott, amin még a bicikli is elég keserves lenne...

2020. ápr. 20. 11:56
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Sem földuton sem murvas kavicsos helyen nem lehet korcsolyázni.csak beton-aszfalt En ebben a korban a jó kondi ellenére sem ajanlom hogy belevágjon. Amatőrként borítékolható par esés míg ráérez az ember. Nemhianyzik egy keztörés v boka. Mindenesetre ha nagyon kívancsi próbálja ki, elöre szólok imadni fogja. :) teljesen mas elmeny, érzés, mjnt gutni v biciklizni. Eleggé lehet vele szágildozni igy mindenkepp vedöfelszereléssel,fő a biztonság :)
2020. ápr. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
És igen, komoly sport, a bicikli es futas mellett, erős has derek es terd comb kell hozzá(vagy ez majd kialakul idövel de ezeket a területeket dolgozza meg)jó egyensúlyérzék. En nem tudnam összehasonlítani sem a futassal sem a biciklivel.
2020. ápr. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Aha, ez lett volna a következő kérdésem, hogy technikailag mennyire nehéz. Akkor ezek szerint nem könnyű.

Akkor lehet, hogy egyelőre ezt a projektet pihentetem... főleg, hogy maga a kipróbálás is elég komoly anyagi beruházás lenne (korcsolya, védőfelszerelés).

Nagyon köszönöm a válaszokat. Akkor valószínűleg továbbra is csak gyönyörködöm a korcsolyázókban...

2020. ápr. 21. 10:03
 6/6 anonim válasza:
Ha érdekel a kori de nincs jó aszfalt, keress rá erre terepkori(skike). Na az megmozgat.
2021. máj. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!