Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a rúdfitnesses...

Mit gondoltok a rúdfitnesses lányokról? Érdemes elkezdeni?

Figyelt kérdés

Esetleg van itt, aki csinálja és tudna tapasztalatot mondani?

Csak amatőren, hobbiként csinálnám szívesen versenyek nélkül.



2020. ápr. 13. 12:25
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
Ha érdekel, érdemes elkezdeni. A társad biztos értékeli majd.
2020. ápr. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalat: a fájdalom új dimenzióit ismered meg. De megéri. Nagyon hamar fel lehet fejlődni vele a kb 0ról egy haladóbb szintig. Onnan viszont extrém erő, hajlékonyság, dinamika kell, hogy haladj, ami szörnyen melós, és lassú folyamat. De hobbinak jó, én szeretem. Profi sose leszek, de nem is cél, csak hogy élvezzem, az pedig megvan.
2020. ápr. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Jó a közösség?Hány éves emberek fordulnak meg ott, gyakran cserélődnek? Az egész testet erősíti?
2020. ápr. 15. 18:34
 4/4 anonim ***** válasza:
54%

Van egy gyanúm, hogy a másik rudas kérdés is a tiéd, amire válaszoltam, de ha mégsem, leírom ide is.

Egyetemi klubba járok, így a korosztály adott, 1-2 eltérés van. Van pár 30+ illetve gimnazista, de kevés. Nálunk sok óra van, sokan vagyunk, bőven 100 felett. Nagyon szeretem edzőtársaimat és az edzőimet, pedig nem barátkozni mentem, a lányos társaság kifejezetten zavart korábban. Nyilván van egy erős mag, aminek már én is fontos tagja vagyok 3 év után, rendszeresen megyek rendezvényekre bemutatni/kipróbáltatni (nem koreográfiát az elég nagy hiányosságom sajnos). Szeretek kezdőkkel foglalkozni, bár páran az elején megszeppennek tőlem. Nyilván ekkora létszám mellett sok a lemorzsolódás, nem mindenkinek jön be egyformán ez a sport. Felsőtestet nagyon jól megedzi, a lábakat, feneket kevésbé. Belső combot még talán, a sok szorítás miatt, de a bőrt jobban nyúzza. Mi emiatt néha az első 10 percben tartunk láberősítést. Zúzódások, horzsolások elég gyakoriak, erre fel kell készülni. Húzódások is előfordulnak, komolyabb sérülések ritkák. Bár nekem sikeresen volt pár: néhány bordatörés, egy ujj törés, és egy részleges izomszakadás a vádlimban. De én egy állat vagyok, ezt hozzá kell tennem. Normális ember azért ennyire nem tolja túl, mint én.

2020. ápr. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!