Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen gördeszkát ajánlanátok...

Milyen gördeszkát ajánlanátok kezdőnek?

Figyelt kérdés

Sziaszot.

Egy 22 éves lány vagyok és szeretnék elkezdeni gördeszkázni. Nem ilyen komolyabb trükkökre gondoltam, hanem simán gurulni városban. Eddig rollereztem és váltani szeretnék. Nem gáz amúgy ha egy lány ennyi idősen elkezd deszkázni :D, nem fognak kinézni? Hogy lehet amúgy megtartani magam rajta, mert egyik barátom deszkáján próbálgattam gurulgatni kicsit de elág nehéz volt, fenn maradni rajta. Mindig az az érzésem volt, hogy leesek és elbillenek oldalra, meg hogy kigurul alólam a deszka. Ezeket, hogy tudom megtanulni, elengedni a félelmeket? Rolleren ugye könnyebb volt, mert volt kapaszkodó ami megtartotta az egyensúlyomat de itt nincs. Na meg a fordulást is hogy lehet? Miket kell tudni a gördeszkázásról ha nem trükköket akarok tanulni csak simán gurulni? Meg milyen típusú deszka való nekem? Más lány is szokott deszkázgazni?:). Meg milyen védőfelszerelések kellenek hozzá pl.csuklóvédő, tértvédú és ilyesmik? Egy tapasztalatlan kezdő gördeszkás lány vár tanácsokat :D.22l



2020. ápr. 20. 18:52
 1/1 Wildtiger válasza:
Penny board-ot ajánlom neked vagy a longboardot,de amúgy bármilyen deszkával meglehet tanulni gördeszkázni csak lehet kicsit nehezebb lesz.Az meg,hogy idősebben kezdesz deszkázni szerintem nem gáz.Tudod jobb később,mint soha.A deszkán oldalasan álljál picit előre dőlve.A deszka enyhén jobbra balra billeg és egy kicsit balra dőlsz a deszka arra fordul,mivel arra billen meg és ne ijedj meg,hogy leesel,de őszinte leszek előfordul.Az egyik lábaddal pedig lökd magad időközönként,attól függ mennyire akarsz gyors lenni.Én kezdőként nem használtam,de neked ajánlom csukló,térd (és fejvédő).Ami azt illeti más lány is gördeszkázik.
2020. ápr. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!