Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen gyakorlatokat ajànlanàt...

Milyen gyakorlatokat ajànlanàtok gerincferdülèsre?

Figyelt kérdés

Sajnos gerincferdülèsem van aminek következtèben enyhèn balra dőlök, és hanyagtartàsom is van ami főleg akkor látszik, ha ülök, a munkám során pedig 12 órában ülök.

Mit tanàcsoltok rá? Keresgèltem, de annyi dolgot találtam és fogalmam sincs melyek lennènek a legjobbak. Ha van itt esetleg edző, gyógytornàsz vagy hasonló szakmàval rendelkező/szakmàt tanuló ember, akkor nagyon szívesen várom a tanàcsàt, de nagy segítség az is, ha hasonló problémával küzdő ember írja le a tapasztalatait, hogy Neki mi segített. Sajnos egyelőre edzőterembe nincs lehetőségem menni, szóval főleg otthoni gyakorlatokat várok, de akár vízben vègezhetőeket is írhattok.

Értelmes válaszokat kérnèk, köszönöm!


2019. dec. 13. 21:33
 1/9 A kérdező kommentje:
Egyébként voltam vele ortopèdiàn, de nem segített semmit az orvos, annyit mondott, hogy "Hát edzeni kell."
2019. dec. 13. 21:36
 2/9 anonim válasza:
100%

Gyógytornára jártál? Ha igen akkor a be gyakorolt mozdulatokat otthon is elvégezheted. (Én, mikor ráérek 30 percet gyógytornázom.)

Ha nem jártál, akkor keress fel egy gyógytornászt, aki segít neked. Azért ajánlom, mert ki tud javítani ha valamit rosszul csinálsz, mert otthon nem veszed észre a hibákat,ha magadtól és az internetről keresel hozzá gyakorlatokat.

2019. dec. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
#2-es vagyok. Kimaradt, hogy általában a hátúszást szokták ajánlani. Az ortopéd orvosom ajánlotta, meg a jógát.
2019. dec. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem jártam, mindig maximum röntgenre küldött, megnèzte a papírt és elmondta, hogy gerincferdülèsem van, hanyagtartàsom, stb. Amiket eddig is tudtam.
2019. dec. 13. 21:48
 5/9 anonim válasza:

#2 vagyok.

Pedig tanácsokat adhatott volna vagy mondta volna jó lenne járni gyógytornára.

Orvosa válogatja sajnos. Nálam rögtön írta is papírt, hogy kötelező járnom. Meg járnom kellett kontrollra stb.

2019. dec. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A gyógytorna segít, mert a hát izmait kell erősíteni, hogy javuljon a tartásod. Ami a bökkenő, hogy nem mindegy, hogy milyen mértékű, merre hajló. Én jártam gyógytornára gerincferdüléssel és annak függvényében kellett gyakorlatokat csinálni, kinek milyen az állapota. Neten találsz videókat, de mivel speciálisan rád kéne szabni, keress fel egy gyógytornászt.
2019. dec. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem még műanyag ortopéd fűzőm is volt gimiben. Fújj, de utáltam, és nem is igazán segített, mivel nyilván nem hordtam suliba... Na mindegy. Hátizmot eddz. Gerinctréning néven sok gyakorlatot találsz akár videó, akár leírás formájában is. Olyat keress, ahol minden gyakorlatnál mondanak instrukciókat, hogy mire figyelj. Én rúdtáncolni kezdtem el, pár hónap alatt nagyon durva hátizmom lett, plusz mi kiegészítő edzéseken csinálunk gerinc tréninget, mert senkinek sem árt, ha a mély hátizmokat megtornáztatja. Így 3 év után nagyon látványos a javulás a tartásomban is. Javasolnám is neked, de gondolom férfi vagy, ők pedig eléggé óckodnak ettől a sporttól, pedig nálunk el van kényeztetve az a pár srác, aki rászánta magát. De streetworkout-ban is rengeteg hasonló elem van, illetve, mint írtam online sok gerinctréninges videó, de merem kockáztatni, hogy még app is van.

A 2 legegyszerűbb gyakorlat, amit itthon is szoktam csinálni: törökülés, figyelj, hogy az ülőgumóidon ülj, egy körző mozdulattal húzd hátra a vállaidat, tenyér a tarkó mellett (nem rajta), húzd ki magad, hogy egyenes legyél, és így dőlj előre annyira, hogy teljesen szögegyenes maradjon a hátad. Majd vissza. Néhány ismétlés után előrehajolva nyújtsd ki a kezed a füled mellé, hogy egy vonalban legyen a törzseddel. Vissza tarkó mellé, majd ismét nyújt. Egyszerűnek tűnnek, de ha jól csinálod, piszkosul fáj. A tartásodra figyelj, ha van tükröd, néha ellenőrizd, amíg nem érzed magadtól. A fejedet ne ejtsd le, de ne is húzd hátra, nézz egyenesen előre, hogy ne törjön meg a nyakad. Illetve nyújtani is érdemes hasra, hátra. A kobra, híd, kosárka nagyon hatásos.

2019. dec. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Lány vagyok.

Köszönöm az eddigi válaszokat!

A gyógytornàsz gondolom fizetős, mennyit szoktak elkérni egy-egy alkalomèrt átlagosan a gyógytornàszok? Vagy, hogy működik ez? Egyébként nem pesti vagyok, hanem egy kisvàrosban élek, szóval gondolom itt olcsóbbak.

2019. dec. 16. 19:45
 9/9 anonim válasza:

Ő tud neked segíteni: [link]


Facebook: Tartás

2020. jan. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!