Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futás után fájni kezdett a...

Futás után fájni kezdett a jobb lábam sarka, mostmár a bokám. Miért?

Figyelt kérdés

Normális,kényelmes futócipőm van.Úgy 8-9 napja kezdtem el futni,mindig bemelegítek előtte.Először 2,majd 3,majd 4km-t futottam.Tegnapelött futottam 4km-t az eddigi norma szerint,majd 10 percre rá fájni kezdett a jobb lábam sarka.Másnap(tegnapra)gondoltam elmúlik,de nem így lett.Nem terheltem meg,mégis mostmár a bokám fáj,szintén csak a jobb lábamon.Miért van ez?

Ha ez számít,3 éve eltört a jobb lábam bokája,de azóta már sokat futottam,tehát szerintem nem ez áll a dolog mögött.



2020. ápr. 22. 00:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Írtad hogy nemrég kezdtél el futni/újrafutni kihagyás után. Szerintem a megerőltetés miatt lehet, a bokaszalagok nem követik ilyen gyorsan a tempót hogy pár nap alatt ennyit fuss.
2020. ápr. 22. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor mit tegyek?Elmúlik magától?Fussak kevesebbet utána?
2020. ápr. 22. 13:46
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem most pár napig ne fuss, vagy egy hétig sem, utána is csak fokozatosan. Kenegesd gyulladáscsökkentővel, azok hasznosak lehetnk ilyenkor.

Velem is volt hasonló probléma, sajnos erőltettem a futást, de csak rosszabb lett a helyzet, és egy hónap szünetre kényszerültem miatta.

2020. ápr. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Eredetileg csak 2 kilómétert akartam,de harmadik alkalommal úgy éreztem simán megy több,és ezért fokoztam,de úgy néz ki nem kellett volna.

Köszi a segítséget,megfogadom a tanácsod.

2020. ápr. 22. 15:59
 5/5 anonim ***** válasza:

Sokszor melegitsd be mozgás előtt. Kb 10 perces.


Ha faj, akkor pihentesd addig...

2020. ápr. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!