Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ártalmas, ha sokat futok?

Ártalmas, ha sokat futok?

Figyelt kérdés

Már 1-2 éve futkározok, de voltak kihagyásaim is.

Most 10km-eket futok kb. 6:20-6:50 közötti átlagidőkkel. Tegnapelőtt lefutottam 10-et, tegnap 5-öt, de ma megint azt érzem, hogy mennék mint a gép.

Sovány nem vagyok, 90kg és 183 centi. Az egyik térdem nem a legjobb, voltak már vele gondjaim, de jelenleg nem fáj, fél éve nem is fájt.

Ártalmas lehet, ha sokat és gyakran futok, nem tartom be az 1-2 nap pihenést?



2020. ápr. 22. 16:09
1 2
 1/12 anonim válasza:
29%
Heti 1-2 napot kell pihenni, annyit a versenyzők is szoktak. Fokozatosan emeld a távokat, vagy írj valami edzéstervet amit tudsz követni. Nekem is az egyik térdemben néha előjön fájdalom, nekem ilyenkor az jött be, hogy nem betonon, hanem puhább talajon (pl. földúton) futok. Így talán kevésbé terheled az ízületeid.
2020. ápr. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
33%
Ha van pihenő napod, akkor nem ártalmas.
2020. ápr. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
46%

Ezzel az intenzitással ilyen távokat egész nyugodtan lehet heti 6x kocogni.

A helyes technika sokkal fontosabb!



"Heti 1-2 napot kell pihenni, annyit a versenyzők is szoktak"


Nem igazán. Vagy hát végül is nevezhetjük pihenésnek a regeneráló futást.

2020. ápr. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
44%
#3-as Akkor rosszul fogalmaztam. Lehet hogy egy élsportoló versenyző, aki ebből él regeneráló futásokat szokott csinálni. Csak neki ez a megélhetése, speciális edzéstervvel, étkezéssel... csinálja. Egy hobbi futónak, akinek térdével szoktak lenni gondok kell heti 1-2 nap pihenés.
2020. ápr. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
7%

Magyarországon nem nagyon él meg senki a futásból.


Egy térdproblémás amatőrnek meg mondom, hogy a helyes futás a fontos! Ha sarkát odacsapkodva fut szar cipőben akkor heti 2x5km is kicsinálja.


Amúgy 6 perc feletti tempóval lekocogott 5-10km nem jelent olyan különösebb megterhelést ami nagy pihenőket indokolna. Az fél, egy óra könnyű mozgás. Nincs miből regenerálódni.

2020. ápr. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
42%
Azért minden nap 5-10 km-eket futni már megkíván némi edzettséget. A 6 perc feletti tempó nem mindenkinek könnyű kocogás ám. Sokaknak az már megerőltető, pulzusuk is bőven anaerob tartományban van ott. Mondjuk ha 1-2 éve rendszeresen futsz, akkor valószínűleg már a szervezeted hozzászokott ehhez a mozgásformához, szóval heti 4-5x szerintem is nyugodtan futhatsz.
2020. ápr. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
17%

Az nagyon nagy baj, hogy ha a 6:00-6:30/km anaerób zónában megy csak.



A lepontozóknak pedig köszönöm szépen! Remélem ez életek legnagyobb öröme, nagyobb nem is legyen soha!

2020. ápr. 23. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem vagyunk egyformák... Feleségem is évek óta heti 4-5x kardiózik és 6 perces tempóban már bőven 165-170 a pulzusa, ami 85-90%... Nála sokkal edzetlenebb emberek is futnak. Polar csapatban futottam, van egy csaj aki szintén évek óta rendszeresen fut.. 185-ös pulzussal fut 6:30-as tempóban. Szóval ennek tükrében gondold át, hogy a 6:30 az nem mindenkinek laza kocogás. Nekem igen, meg neked is, de a futás az nagyon alkati kérdés. Van aki ha megdöglik sem tud 2 órán belül lefutni egy félmaratont, más meg elsőre lefutja 1:30 alatt...
2020. ápr. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
60%

Én már vagy négy éve minden nap futok 15 kilométert. :)

A futás az életem.

Szerintem egyáltalán nem ártalmas, nekem még soha nem fájt semmim, pedig betonon futok, még csak nem is futócipőben.

Ha bírod, akkor nyugodtan csináld! :D

Sok sikert!

2020. ápr. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
27%

"van egy csaj aki szintén évek óta rendszeresen fut.. 185-ös pulzussal fut 6:30-as tempóban"


Vagy a tempót vagy a pulzust rosszul méri. Mert ez ebben a formában kizárt.

2020. ápr. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!