Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mitől zsibbadhat a lábam...

Mitől zsibbadhat a lábam futás közben?

Figyelt kérdés
Még kezdő futó vagyok, nemrég kezdtem el futni. Ami azonban minden futás alkalmával megesik velem, hogy a futás végefele elkezd zsibbadni a lábam vádlitól lefele addig, hogy néha már nem is érzem. Van jó futócipőm pedig. Remélem semmi komoly, de sajnos nem nagyon értek hozzá.

2020. máj. 1. 21:44
 1/5 anonim ***** válasza:
50%

Telitalpon futsz, esetleg "sarkon"? Mert ugy nem szabad, agyrazkodast is okozhat, lehet a zsibbadas is azert van.

Vagy csak szimplan a terhelestol, de szerintem ha nagyon lecsapodik a foldre a talp akkor zsibbadhat. Rekordtánon futsz, vagy aszfalton? Puhabb jobb lenne.

2020. máj. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Rekortán* bocsánat
2020. máj. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Tógáton szoktam, földes talajon.

De akkor valószínűleg a sarkam miatt van, sokszor sarokra érkezem. Ezt hogy lehet kiküszöbölni?

Amúgy köszönöm a választ :)

2020. máj. 2. 09:28
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyszerűen nem vagy hozzászokva. Nem lehet csak elülső talpélre érkezni, főleg egy kezdőnek, mert csak sérülés lesz a vége. Arról nem is beszélve, hogy a legtöbb maratonista, félmaratonista is középtalpra érkezik. Sőt van olyan New York maratoni győztes, aki sarokfutó. A futómozgás nem csak abból áll, hogy milyen talpra érkezel. Persze nyilván a legjobb a középtalpél hosszútávon, de nem csak az a fontos.


Neked meg azt javaslom, hogy ne izgulj, bele fogsz jönni, idővel az ilyen tünetek maguktól elmúlnak. Amit meg tudsz tenni, az az, hogy többet melegítesz, meg kicsit erősítesz. Ha meg nem múlik, akkor érdemes megnézetni.

2020. máj. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget! :)
2020. máj. 2. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!