Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik a legminőségibb online...

Melyik a legminőségibb online futóedző szolgáltatás?

Figyelt kérdés

Most már rendszeresen 1 órán belül futom a 10k-t. Kezdem kinőni ezt a távot, nincs benne kihívás, a következő cél a félmarcsa. Kéne valaki aki professzionális szinten képes felkészíteni. Ez alatt azt értem, hogy nem valami tákolmány edzéstervet ad hanem rendesen személyre szabottat és képes egyéb tanácsokat is adni, pl. frissítési terv készítés.


Ti kivel készültök? Tapasztalatok?



2020. máj. 1. 20:14
 1/2 anonim ***** válasza:
85%

Egyrészt, attól, hogy le tudod futni a 10 km-t egy órán belül, még lehet kihívást találni a távban :) Pl hogy le tudd futni 50 percen belül, vagy 45 percen belül.. A gyorsulás jóval nagyobb munka - szerintem - mint a táv növelése. De ahogy jónak látod.


Másrészt, egy félmaratonhoz szerintem nem kell edző... egy Ultrabalaton egyénihez már talán nem árt. De ha lazán lefutod a 10 km-t, akkor azért onnan már nem egy nagy ugrás a 21k. Én sok maratont és ultra távot (100 km felettieket is) futottam már, és nem volt soha edzéstervem. El kell menni futni rendszeresen és kitartóan, az a lényeg. Persze ésszel, hogy ne sérülj le, de ha már 10k-kat futsz, valószínű a szervezeted, ízületeid hozzászoktak a terheléshez.


Félmaratoni felkészülés példa:

- Vasárnap 15k körüli laza vagy közepes tempójú futás

- Hétfő pihi

- Kedd egy lazább 8 km

- Szerda egy pörgetős, résztávos edzés. 2k bemelegítés, utána 5x500 m max körüli tempó amit ezen a távon bírsz (mondjuk olyan 4:00-4:30 tempó), köztük 200 m laza kocogás vagy séta; majd később lehet akár 3x1000 m is, köztük 500 m kocogás/séta, végén 2k levezetés.

- csütörtök keresztedzés, akár egyéb kardio (úszás, bringa) akár erősítés (főleg törzsizom, saját súllyal)

- péntek egy feszesebb tempójú 8k (mondjuk a félmaratoni versenytempód vagy annál picivel lassabb)

- szombat pihi

- vasárnap ismét a hosszú


Ez kb 40 km egy héten. Ezt kicsit módosítva úgy, hogy a rövidebb futásokból 1-2 km-t, a hosszabb futásból 2-3 km-t lecsípve tudsz csinálni egy lazább 30 km-es hetet és ugyanennyit hozzátéve egy erősebb 50 km-es hetet. Ezeket pedig periodikusan ismétled (laza-közepes-erős hét, majd ismét elölről).


Ennnyi... Ezzel már tuti felkészülsz pár hónap alatt, nem kell olyan nagy tudomány ehhez.


Frissítési terv félmaratonon: 5 km-enként igyál mondjuk 1-2 deci folyadékot. Versenyen egy pohárral a frissítőponton. Melegebb időben (20 fok felett) célszerű valami izo italt inni már, vagy víz + sótabletta. Kaja gyanánt verseny előtt negyed órával valami jobb minőségű gél (nem biotech, hanem Hammer, GU, Powerbar, High5, ilyesmi), plusz féltávnál még egy. Gél híján banán is megteszi, bár annak azért kisebb a szénhidrát tartalma. De ennél több kaja nem kell, mert a szervezet úgy sem tud felszívni sokat ha intenzíven sportolsz.


Sok sikert! De ha ragaszkodsz hozzá, keress edzőt, csak az nem lesz ingyen és szerintem ezen a szinten még felesleges.


Pl Őry István, egykori kiváló atléta vállal edzésterv készítést (havi 25-150 ezer forintért...), illetve rendszeresen tartott (még a járvány előtt) ingyenes, általa vezetett közösségi futóedzéseket (én is jártam azokra olykor).


[link]


Itt tudsz róla többet olvasni.

2020. máj. 2. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Krisz85 ***** válasza:

az előttem szóló jól írja a dolgokat, viszont 5 és 10 k ban még fejlődhetnél, az hogy 60p alatt megvan a 10 k egy dolog, de egyrészt ahogy a maraton sem két félmaraton a félmaraton sem két 10k, /hobbifutóknál/ - én is az vagyok - a szerk.

szóval lehetséges ,hogy itt még kéne felődni, ha pedig kell az edzésterv, hogy valaki figyeljen rád akkor számtalan edző van, sok edzőm volt az évek alatt voltak nagyon jó edzőnek tartott edzőkkel nagyon rossz tapasztalataim is sajnos.

ha keresel ezőt és rábízod magad, akkor fejlődni fogsz

2020. máj. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!