Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lehet itthon feneket növeszten...

Lehet itthon feneket növeszteni saját testsúlyos, illetve resistance band-es edzéssel? Tényleg lehet kisebb a fenekünk a fenékedzéstől mint eredetileg volt ha nincs benne izom?

Figyelt kérdés
youtube videók alapján csinálnám, vagy saját testsúllyal, de leginkább ilyen gumiszalaggal vagy mivel, ha úgy van van két 1 kg-os súlyom, guggoláshoz még annyit tudook használni, de nem tudom hogy lehetséges e így látványos eredményt elérni vagy mindenképp edzőterem és személyi edző kell( se pénzem se időm se bátorságom nincs hozzá amúgy szóval ez kilőve)

2020. máj. 13. 22:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Akkor lehet kisebb, ha az edzés szálkásító jellegű, így eltűnik róla a zsírréteg.

Ha izmos, kerek feneket akarsz, akkor a guggolások, kitörések a legjobbak. A merevlábú felhúzás is nagyon jó, de ahhoz sokkal nagyobb súly kellene, ezt inkább teremben tudnád hatékonyan végezni.

A csípőemelés hanyatt fekve szintén jó a farizmokra, főleg ha a hasadra teszel némi súlyt.

2020. máj. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, igen a csípőemelés a legjobb, azt 2kg-os súllyal szoktam és mivel az se sok ezért több ismétlést csinálok. Illetve nagyon jó hason fekvő gyakorlatok is vannak, amikben érzem az izmot hogy működik, remélem ezek jók(persze más gyakorlatokat is szoktam)

Lehet még egy olyan kérdésem hogy ilyenkor nem érdemes legalább heti 1-szer kardiózni? vagy valami HIIT edzést csinálni? mert azért a többi testrészem is szeretném kordában tartani, de a fenékizom építéséhez ugye enni is kell rendesen, főleg fehérjét, viszont a combom nagyon könnyen hízik és félek hogy ha többet eszek és még nem is kardiózok akkor sokat híznék. Tanács esetleg? előre is köszönöm:))

2020. máj. 14. 09:38
 3/5 anonim ***** válasza:

1. vagyok: ez elég nehéz téma, minden mást mond a különböző edzéstípusok keveréséről.

Pl. én heti háromszor súlyzózok itthon, push-pull felosztásban.


"A" nap: széles fekvőtámasz / tárogatás / pike fekvőtámasz a vállakra / oldalsó, első és hátsó emelés vállra / tolódzkodás / döntött törzzsel tricepsz nyújtás.


"B" nap: guggolás / combhajlítás / bicepsz / döntött törzsű evezés / hiperhajlítás.


Vádlizni mindkét nap szoktam, illetve az edzéseket egy kb. 15 perces intenzív HIIT programmal kezdem, amiben végiggyötröm a hasizmokat is minden irányból. Pörgősen, kb. 1 perc pihenéssel a gyakorlatok között nagyjából egy óra az egész edzés.


Szénhidrátot azért egyél, mert kell az energia a mozgáshoz, de inkább a lassú felszívódású változatokat, amik tovább telítenek el.

2020. máj. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm:))
2020. máj. 16. 22:59
 5/5 anonim válasza:
Az archer squat-ot agyon ajánlom :D
2020. jún. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!