Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Boksz-kombinációk Miért?

Boksz-kombinációk Miért?

Figyelt kérdés

Miért nem tudom megjegyezni a kombinációkat bokszban?

Egszerűen az edző mondja hogy pl:jobb felütés, bal horog, jobb máj, bal egyenes.

Nem tudom megjegyezni, elfelejtem.

Mit gyakoroljak, vagy mit csináljak?



2020. máj. 14. 22:18
 1/10 anonim ***** válasza:

lehet hogy a kardió állapotod jobban kivesz,mint kellene,úgy meg persze hogy nem jegyzel meg semmit,mert a túlélésért küzdesz éppen.

de ez ugyanaz hogy van mondjuk egy jó utcai bunyós,aki lemegy edzésre és a nulla kardiója miatt úgy kilesz az edzés végi bunyóra,hogy a felét nem fogja tudni produkálni annak amit tud.

2020. máj. 15. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Valami más a probléma.

Nem vagyok hulla amikor zsákoláshoz kerül a sor.

2020. máj. 15. 09:42
 3/10 anonim ***** válasza:
Mióta csinálod?
2020. máj. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
1hónapja
2020. máj. 15. 21:18
 5/10 anonim ***** válasza:
Akkor még ne parázz rá szerintem. Folyamatosan fog felépülni erre a készséged. Nekem hónapokba telt mire csak úgy mondás alapján tudtam azt ütni amit az edzőm mond többé kevésbé jól. Magyarul majd belejössz :)
2020. máj. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
1 hónap után 4es kombót gyakorolni 4 különböző ütésből eleve fa szság es ertelmetlen.
2020. máj. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Amúgy igen annyit még megkérdeznék, hogy a kérdésben leírt kombináció tényleg valódi? Szóval ezeket az ütéseket ebben a sorrendben kell végrehajtani?


#5 voltam

2020. máj. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem ez csak egy példa volt.
2020. máj. 16. 22:12
 9/10 anonim ***** válasza:

Én kung-fuztam viszonylag sokat, de nekem is nehezen mentek a kombók megjegyzései. Végrehajtás után is sokszor beléjük gabajodtam. Pedig begyakorlás után, amikor már gyorsan ment, nagyon szerettem őket.


Szerintem ez adottság kérdése is, de lehet benne fejlődni, még én is tudtam :). Valamint, ha még csak 1 hónapja toltad, akkor az még tényleg nudli.


Pár tipp:


Egyszerre próbálj egy dologra figyelni: ha mondja is és mutatja is, akkor pl. csak arra figyelj, hogy mit mutat, és azt jegyezd meg. A szavakra ne. Aztán szép lassan kezdve a kombót, fokozatosan gyorsíthatod.


Vagy csak a szavakat jegyzed meg, és szintén lassan, magadnak felidézve elkezded csinálni - ekkor már mondod és csinálod egyszerre, fokozatosan gyorsítva a mozdulatsort.


Ha csak mondják, és nem tudod megjegyezni, akkor nyugodtan mondhatod, hogy neked látnod kell, nem tudod ilyen gyorsan megjegyezni. Nincs abban semmi szégyen.


Ha túl sok elemű a kombó, akkor csak mittomén az első három elemét jegyezd meg. Ha azokat pörgeted, akkor kérdezheted, "hogy is volt tovább?", vagy elnézed a többiektől.


Aztán, ha már egy csomót gyakorolt az ember, akkor egyrészt rájön, hogy nincs is olyan sok fajta kombó (ill. sokszor vannak benne hasonló részek), másrészt pedig a gyakorlással jobban fog ez a mozgásmemória is menni.


Még egy: én otthon sokszor felidéztem, hogy milyen kombókat csináltunk edzésen, és leírtam őket. Aztán azokat többször elővettem, és gyakoroltam. Némelyikben már elég pro voltam a vége felé :).

2021. jan. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi, de már elég jól megy
2021. jan. 31. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!