Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » MMA-hoz megfelel ez a kombináció?

MMA-hoz megfelel ez a kombináció?

Figyelt kérdés

Tetszik ez a szabályrendszer. Azért.

Mi a véleményetek erről a 3-mas kombinációról?


Ökölvívás+Taekwondo+Cselgáncs.


Tetszenek is. És külön külön erősnek gondolom. Szerintem a 3 vegyítése, kombinációja jó lesz. Kiegészítik egymást. És mindenre felkészít amire kell hozzá.


Judoval kezdeném a korom végett mert később lehet nem nagyon tanítanának. Feledződnék erő, állóképesség. Utána mellé minimum fél év elteltével (mikor már picit felerősödtem és bírom is) elkezdenék ökölvívásra is járni a Judo edzések mellett. Ezekkel már heti 5 edzésem lesz. A hétköznapomat ki is töltené hétfőtől péntekig. Ha akarnék se tudnék még mást. És ezt csinálnám minimum egy 3 évig. Mármint ezt a boksz+ judo kombinációt. És mikor jók lesznek technikailag az ütéseim. Horog ütésem az technikailag tényleg horog legyen. Akkor utána váltanám le a Bokszot a Taekwondo edzésekre. ITF Taekwondora járni. Ami megtanít még rúgni, sokat javítana a nyújtásban, hajlékonyság elérésében. A lazaságban. És akkor nem hagynám abba a Cselgáncsot csak a Boksz edzéseket leváltanám Taekwondo edzésekre. Lenne akkor és maradna is a Judo + Taekwondo.

Judo már a kezdetektől a dobások, levitelek, gáncsok, földharc miatt. Azt hallom meg olvasom sokszor, hogy az MMA meccsek 70% földön dől el.

A Taekwondora meg azt hallottam, hogy tudnak persze ütni. De közel sem olyan jól mint más stílus képviselői. Főleg a Bokszolókhoz képest. Mert a Taekwondo a rúgásokra koncentrál nagyrészt. Szinte ,,csak rúgnak" ( aki nem látná csak rúgnak ez idézőjelben van. Annak írom aki nem vette volna esetleg észre.) És akkor a Boksz megtanítana ütni. Alap ütéseket egyenes, horog, felütés, csapott. Megtanulom az elhajlást. És akkor olyan Taekwondos lennék aki tud ütni is. Vagy legalábbis az ,,átlag" Taekwondosoktól jobban.


Vélemény erről?



2017. máj. 30. 15:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Nyugodtan kezdheted kettővel pl a box - judo ja és ha MMA a cél akkor inkább cserélném a judo-t bjj-re mert a cselgáncs nem jeleskedik földharcban. Tehát box és bjj ( vagy ha csak judo van akkor az ) és később hozzávenni a tkd-t ill a boxot csökkenteni ( nem abbahagyni ) hogy azért abból is szinten tartsd magad.
2017. máj. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Egyszerre 3-ra nem tudok. Ugye a pénz. Meg az idő is. Edzések hétköznap vannak mindenhol délután. Amikor egyszerre van vagy közel egy időben a 2 edzés akkor 2 helyen nem tudok lenni.
2017. máj. 30. 16:13
 3/20 anonim ***** válasza:
Először 2-vel kezd a box és földharc . Majd mikor már jól megy az ökölvívás váltasz a TKD-re . De egy héten egyszer utána is lenézhetsz a box terembe hogy szinten tartsd magad
2017. máj. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

BJJ ha lenne sem mennék. Nekem valamiért személy szerint nem jön be.

Pedig ez is Gis meg az is. Földharc az földharc. De a BJJ szinte ,,csak" földharc van. És ha judon még Gi-ben is de tetszenek nagyon a dobások.


Meg na. Valamiért nem jön be nekem a BJJ. Pedig hasonló a Judohoz. Csak ott a föld több. Meg van No gi edzés. Meg nagy részben a Judoból fejlődött ki. De nem az én világom.

Ahány ház annyi szokás. Ahány ember úgy változik, hogy kinek mi tetszik.


Meg aki MMA-ban szeretné megméretni magát szinte ,,mind" BJJ-zik. Nem csak az van még ha nagyon is jó hozzá. Alap. Mert földharc és no gi is van benne. De én másból szeretnék jó lenni és azzal a stílussal eredményt elérni. Nem csak BJJ-ből meg Muay-thaiból. Amit folyton mindenkinek ajánlanak.

2017. máj. 30. 16:36
 5/20 anonim ***** válasza:
A judo-ban viszont már nincsenek a lábrafogások . Gi nélkül sok technika Szinte kivitelezhetetlen . Ja és a muay , oké hogy nem akarod azt amit a többség de a thai boxon keményedne ki a tested rendesen . Megszoknád a combosokat és egyéb testre mért rúgásokat . De a te döntésed . Én a helyedben kezdenék pl muay - birkózással és a muay-t egészíteném ki havi " 4-5 " box edzéssel egy darabig majd box helyett pár TKD-vel
2017. máj. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
És megkérdem már hogyan akarsz te földharcolni ha épp a földharc stílust hanyagolod ? Mivel a judo-nak nemigazán erőssége és még a birkónak se annyira
2017. máj. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Muay-thai nincs. Birkózás igen az van.


De engem főleg ez a 3-mas érdekel.

2017. máj. 30. 16:48
 8/20 anonim ***** válasza:
Azokat csináld amelyek téged érdekelnek mivel azokat fogod legjobban elsajátítani
2017. máj. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Macbeth jól leírta. A kérdésed az, hogy ez a trió megfelel-e az MMA-hoz, ugye? A válasz igen, de a BJJ-sek és egyéb földharcosok szét fognak szedni a földön. Taekwondoon megtanulsz rúgni és rúgást védeni, Boxon megtanulsz ütni, Judón megtanulsz testharcolni. Így nagyvonalakban...de nincs belharcod, azaz a könyök és térd hiányzik, ami elég nagy előny tud lenni, illetve rosszul tudod, MMA-ban a küzdelmek 95%-a a földön dől el, így butaság kihagyni egy földharci stílust. A te triód utcára tökéletes, de MMA-ban csak így elmegy...elégséges. De ha neked ezek tetszenek, akkor ezeket csináld. Csak azért tudd a dolgokat, hogy ne lepődj meg, ha majd origamiznak veled a földön a BJJ-sek.
2017. máj. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Igen. Ahogy mondtam. BJJ nincs. Meg Thai-box sincs.


2. Judobol és Taekwondobol leakarom tenni a fekete övet. 1-1 Dant legalább leszeretnék. Nem csak az MMA a cél hanem, hogy 2 stílusból is legyen tudásom és elérem a fekete övet. Mester legyek.

2017. máj. 30. 18:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!