Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az Aikidót vagy a Jujutsut...

Az Aikidót vagy a Jujutsut érdemes elkezdeni 26 évesen?

Figyelt kérdés
Még kiskamasz koromban a Kyokushinkai karatéztam négy évig, illetve még középiskolában volt önvédelem és box-oktatás mozgáskultúra óra keretein belül, de azóta csak futballoztam amatőr szinten és hiányzik egy harcművészet. Szellemiségében az Aikido és a Jujutsu fogott meg, amikor utánanéztem, viszont nehéz dönteni. Az Aikido a szellemi értéke alapján lett a TOP választásom, a Jujutsu a pedig fizikai vonatkozásában, hogy ez a keleti harcművészet rendelkezik álló és földharccal, önvédelemmel ötvözve. Illetve további kérdés, hogy Jujutsu esetében van versenyre lehetőség? Vagy ennyi idősen van értelme versenyben gondolkodni?

2020. máj. 27. 19:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Amatőr versenyek mindig vannak. A kettő közül meg azt válaszd, amelyik tetszik.

Annyi, hogy az Aikidohoz tanulj majd még mást, mondjuk kezdj el megint bokszolni, mert egy kiegészítő stílus csak. Önmagában nagyon nehéz használni érdemi szinten a hazai körülmények közt.

Meg ezt a szellemiségi dologgal is vigyázni kell, mert könnyen túlzásba viszik, ami a minőség romlására megy.

2020. máj. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%
Nem érdemes ezek közül egyikkel se foglalkozni
2020. máj. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
32%
Egyiket sem érdemes. Ha japán kultúra érdekel, jobban jársz, ha animét nézel, többet ad át, mint bármelyik Magyarországon oktatott japán akármi.
2020. máj. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 stellaz ***** válasza:

Aikido az ilyen balettozás. Csináltam 3 évig, vagyis 3 évet csesztem el az éltemből vele, ahelyett, hogy normális sportot csináltam volna.


Se sparring, se támadó technika, se verseny. A szellemisége meg befogadhatatlan európai embernek, meg szerintem kicsit olyan se füle, se farka.


Én amolyan mozgás kultúrának nevezném, mint harcművészetnek.

2020. aug. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
47%
Miért vesződnél harcművészettel. Elég, ha van nálad egy kés, és egy harminc éve karatézó tíz danos mester is elfut.
2020. aug. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 kosarasistvan ***** válasza:
Az ájkigyót semmiféle képp ne nagyon gyenge és fos
2021. júl. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szerintem a Jujutsu érdemes meg nézni.
2021. okt. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!