Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Azt szeretném meg kérdezni,...

Azt szeretném meg kérdezni, hogy lehet e pontozó bíró egy box meccsen valaki olyan, aki soha nem boxolt? Köszönöm előre is a válaszokat.

Figyelt kérdés

2020. jún. 16. 18:11
1 2
 1/12 Fa_ember16 ***** válasza:
Szerintem csak annyi hogy a szabájokat tudnia kell,és nem kell hozzá tudnia boxolni.szerintem ezért lehet valaki pontozó bíró úgy hogy soha nem boxolt.
2020. jún. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Lehet, de minek. Ha rólad van szó, járj le szépen edzeni legalább pár évig. Vannak ilyen bírók de falra tudok mászni tőlük. Ha nem voltál még ringben, nem tudod milyen bent, mikor van találat, mikor tenyeres, ha valaki meg van ütve az milyen belül. De megfordítom a kérdést, te szeretnél olyan bíró ellenőrzése alatt boxolni aki csak könyvből ismeri a ringet?
2020. jún. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Fa_ember16 ***** válasza:
#2 true
2020. jún. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Én nem bánnám ha ilyen bíró mellett kéne boxolnom, mert az ellenfelem ezt ugyanúgy elmondhatja magáról hogy az ő meccsén ilyen volt az egyik bíró. Az viszont zavarna ha az edzőm lenne olyan aki soha nem sportolt, mert ő nem azt kritizálja hogy ki a jobb, meg amit a szemével lát, hanem hogy mit csinálok, és milyen nehéz még ezt megemelni, ennyit lefutni, amíg kihajt teljesen. Persze nem biztos hogy mindenki így gondolkodik, de én azokat a nézőket sem szeretem akik a bírókra fújjognak ha nem a kedvencük nyer, pedig a versenyző hibája ha elszúrja. A szubjektív drukkolás az más, de túl mehet egy határon. A bíró viszont nem szimpátia alapján, hanem objektíven kell hogy értékeljen. Egyébként elgondolkodtató az is hogy a versenyzők fejében mi járhat.
2020. jún. 16. 23:52
 5/12 anonim ***** válasza:

Nemzetközileg pont most akarnak szigorítani ezeken, hogy csak olyan lehessen bíró, aki előtte jó pár évig igazol versenyző volt, rendszeresen versenyezhessen, mert profi szinten is olyan orbitális hülye pontozások születtek néha.

Úgyhogy nem nagyon lehet már a közeljövőben olyan ember bíró, aki sose boxolt versenyszerűen előtte.

Fújjogás meg nem akkor szoktak történni mikor nem a kedvencük nyer, hanem akkor történt mindig mikor tényleg olyan pontozást ad egy-egy bíró, hogy az is felmerül egyáltalán lát-e valamit az orránál tovább.

2020. jún. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Na látod pont ezért nem zavarna téged, ha ilyen bíród lenne mert nem voltál még ringben. Nem tudod milyen ha egy nyertes meccset vesznek el tőled csak mert az egyik bírónak fingja sincs hogy kell pontozni.

Ha nem tudod milyen belülről, hogy a fenébe tudnád kívülről (szakmailag) helyesen értételni?

2020. jún. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Én azt olvastam hogy 3 dolog alapján pontozhat egy bíró. Támadás, védekezés, és hogy ki irányítja a menetet. Ha csak egy ütésnyi különbséget vagy egy szebb megmozdulást lát döntenie kell. Ha mind 3 dolog egyelő 10-10. De amúgy szeretik ha 10-9-re dönt. A padlóra kerülésnél 10-8-ra veszti el aki földre került. Ha nem tud fölkelni kiütés. Ha fölkel, és előtte is, utána is ő irányítja a menetet 10-9. Ha kétszer kerül padlóra 10-7, ha háromszor 10-6, ha négyszer 10-5, ha ötször 10-4, ha hatszor 10-3, ha hétszer 10-2, ha nyolcszor 10-1, ha kilencszer 10-0, ha tízszer akkor a bíró leléptetei és tko, mert mínuszba nem lehet pontozni. 7 féle képen érhet véget egy meccs egy játékos számára. Kiütéses vereség, pontozásos vereség, megosztott pontozásos vereség, döntetlen, megosztott pontozásos győzelem, pontozásos győzelem, kiütéses győzelem.
2020. jún. 17. 11:33
 8/12 anonim ***** válasza:
Na igen ez a könyv. De tudod milyen amikor megütnek? Hogy mekkora ütés milyen reakciót vált ki? Milyen a tekintete annak aki tudja folytatni és milyen annak aki nem? Pl a kedvencem amikor a bírók nem látják ha valaki a másik fedezékét üti folyamatosan de csattog szóval beírják találatnak, de tudnék még ilyeneket sorolni. Autószerelőnek se mész el úgy, hogy nem tudsz vezetni, box bírónak miért akarsz úgy, hogy nem tudsz boxolni?
2020. jún. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Az hogy a szemén látszik hogy tudja e folytatni, nem a pontozó bíró dönti el, hanem aki a ringbe van. De annak a bírónak ritmus érzéke is kell hogy legyen, hogy ne úgy számoljon rá, hogy 4-ig gyorsan, 5-8-ig lassabban, és 9-nél szinte megáll mintha a versenyzőt meg akarná menteni a kiütéstől, mert ez kívülről így látszik. De akkor azok a bírók akik gongatnak nekik tényleg csak az időt kell mérni. Viszont ha lenne olyan bíró is aki azt kritizálja milyen az erőnlét, van e kitartása, meg elszánt e, akkor én is csak olyat engednék aki már boxolt. De szerencsére erről nincs szó.
2020. jún. 17. 13:33
 10/12 anonim ***** válasza:
Te totál nem értesz a bokszhoz kérdező ugye?
2020. jún. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!