Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Asztmásan mennyi idő után...

Asztmásan mennyi idő után szokom hozzá a terheléshez?

Figyelt kérdés
Szeretném kicsit feszesíteni, formásítani magam, valamit edzeni a tüdőmet.1 hete járok edzőterembe, nagyon élvezem, de asztma szempontból mindegy egyes alkalom rosszabb. Legelőször 5 kg-os kis súlyokkal láb edzést csináltam, valamint elliptikus trénerrel 20 percet lenyomtam 1-es fokozaton. 60 perc után lett csak enyhe asztmás rohamom. Tegnapi napon már 25 kg-os súlyokat mozgattam meg a lábgépeken, valamint az ellip.tréneren is 10-es fokozatban mozogtam. Összesen tegnap 90 percet edzettem,s már az első 10 percben használnom kellett a rohamoldóm, s még egyszer edzés közben, valamint a 90 perc végén pedig egy nagyobb rosszullét lett szédüléssel, ájulásérzettel. Nem szeretném feladni, de egy kicsit elkeseredtem. :( Mennyi idő alatt szokik hozzá a tüdő a terheléshez?
2020. jún. 20. 15:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyéne válogatja. Ne hallgass laikusokra.

Feltétlenül a saját orvosod véleményét vedd figyelembe.

2020. jún. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ahogy az egyes írja. Kérd ki hogy a dokid tanácsát, hogy milyen sport való neked. Nagyban függ az asztmád súlyosságától is, ami ezek szerint eléggé az, hogy 10 0erc múlva már gond volt. Próbálj ki elsőskörben olyan edzésformát, ami nem nyújt nagy terhelést, pl Bodyart, jóga. Ezek is formálják az alakot, és jó alap ahhoz hogy megszokja a tested hogy mozgásban vagy.
2020. jún. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az orvosom egyedül a futástól tiltott el, s ő javasolta a zárt térben történő edzés. Úszást is mondta, de csak természetes vízben. A tüdőkapacitásom jó, az a baj, hogy a legkisebb terhelésre s görcsbe rándulnak a hörgőim. S ezen akartam javítani. A Callanetics tornával szemeztem még... Az megfelelő lehetne kezdésnek?

2020. jún. 20. 16:23
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, jó lehet. Olyasmi mint a bodyart.
2020. jún. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!