Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá a barátomat...

Hogyan vegyem rá a barátomat a fogyásra?

Figyelt kérdés
A barátom eléggé túlsúlyos, annyira hogy már roppant zavaróvá vált számomra. Nem azért mert így nem vonzódnék hozzá, sosem jöttek be a csirkecsont srácok de nála szerintem már vészes a helyzet, mert úgy érzem hogy kezd rámenni az egészségére. Hamar kifullad, elfárad, így nyáron állandóan izzadtságban fürdik. Az utóbbi időben megemlítettem neki ezt párszor, hogy féltem az egészséget, hiszen semmit sem képes megenni ami kicsit is vitaminokban gazdag vagy egészséges, csak a szénsavas üdítők és a gyorsfagyasztott kajákat eszi. Próbáltam már neki főzni, de azt mondja hányingere van a rendes kajáktól. Sajnos az anyukája is állandóan chipseket, csokikat visz fel neki a szobájába ha otthon van... Megemlítettem a barátomnak hogy szerintem nem kéne ezt csinálnia, hogy mozgásra és rendes ételekre lenne szűksége mert így komoly vitaminhiánya lesz, legyengülthet a szervezete de megsértődött és azt érezteti velem hogy az egyetlen dolog ami nekem fontos egy fiúban az a teste, pedig ez nem igaz! Ha csak 8-10 kg túlsúly lenne rajta az egy kicsit sem zavarna, nem ez nekem az elsődleges de nem érti meg, mert megsértettem a büszkeségét szerinte. Mit mondjak neki? Hogyan világítsak rá? Az anyukájával beszéljek erről egyáltalán?

2020. júl. 16. 19:55
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Mondd meg neki kerek-perec, hogy aggódsz az egészségéért, mert vészesen hízik és igen, számít a teste, mert nem egy saját hibájából elhízott emberbe szerettél bele. És igen, az is zavar, hogy a túlsúllyal párhuzamosan egyre erősebben izzad, pedig tehetne ez ellen.

Ez elég durván hangzik, meg is sértődik bizonyára, de talán ráeszmél. Abba meg tényleg gondolj bele, hogy ha nem szólsz, csak rosszabb lesz a helyzet, és egyáltalán nem biztos, hogy mondjuk 50 kg túlsúllyal is szívesen fogsz szeretkezni vele, bírni fogod, ha rád fekszik. Az elhízottság miatt esetleg kialakuló cukorbetegségről, egyéb egészségügyi gondokról nem is beszélve, mennyi problémát okozna az még neki.

2020. júl. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Egy férfi nem hanyagolhatja el magát. Te egyébként hogy nézel ki? Mert ha hasonló testalkatú vagy, akkor lehet nem érzi szükségét hogy jól nézzen ki melletted. A kedves mamának meg gratulációm...
2020. júl. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
19%
Gyorsan hagyd ott! Adj neki esélyt arra, hogy összejöhessen egy normális nővel, és megszabaduljon egy ilyen hisztis, buta libától, mint te!
2020. júl. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Elkényelmesedett a kapcsolatban, na meg egy lusta disznó. Változni nem fog, az biztos.
2020. júl. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tűzz ki neki 15 kiló fogyást, és ígérj neki egy aktfotósorozatot.


Feleségem ezzel mozdított ki.

2020. júl. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#2: abszolút vékony vagyok, sportolok is
2020. júl. 17. 10:58
 7/8 A kérdező kommentje:
#3: Mitől lennék hisztis vagy buta? :D azért mert aggódom az egészségéért? Hol volt ebben az hogy én hisztizek?
2020. júl. 17. 11:00
 8/8 anonim ***** válasza:

Vékony, sportos lány ilyen pasival együtt? :O Egyébként a valóság az, hogy nem fog változni. Sajnálom. Én alapból össze se jöttem volna ilyen emberrel. Én is sportos, edzett vagyok, nekem olyan pár kell, akivel tudok együtt edzeni, kirándulni járni, mert nem döglik meg, míg kiérünk a házból.


Én azt ajánlom neked, hogy hogyha nem tudsz vele beszélni erről, hogy változzon (márpedig nem fog amúgy, sajnálom, hogy spoilerezek, de jobb, ha tudod előre), akkor hagyd ott. Ilyen pasi mellett nem lesz értelmes életed, mert pár év múlva nem fog kiférni az ajtón és állandóan egészségügyi gondjai lesznek. Te pedig megérdemled, hogy olyan párod legyen, aki ad magára.


Minden jót! :)

2020. júl. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!