Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Testépítés "agyilag" miért...

Testépítés "agyilag" miért nehezebb mint terepfutni?

Figyelt kérdés

Legalábbis nekem személy szerint. Edzőteremben nekem mindig erősen kell koncentrálnom, akaraterővel, kitartással dolgozni.


Mivel futógépet nem szeretem ezért a kardio edzés nekem terepfutás.

Ez bármilyen nehéz fizikailag, mindig fel vagyok dobva közben, hajt a lelkesedés, 30 fokban is és 160-as pulzusnál .


Ilyet soha nem érzek edzőtermi edzés közben. Ott szinte kizárólag akaraterőből és koncentrációból tudok edzeni.


Miért ez a különbség?



2020. júl. 29. 01:22
1 2
 1/12 MadSeal ***** válasza:
Embere válogatja. Ha mindenki ugyan abban a sportban lelné az örömét, csak 1 sport lenne.
2020. júl. 29. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes pedig a futáshoz sokkal több akaraterő kell mint a kondizáshoz

A kondizásban pumpálsz egy párat aztán pihenő aztán megint pumpa megint pihenő, szóval elég laza sport szerintem a kondi, egy futás viszont órákig is eltarthat folyamatosan amire nagy kitartásra van szükség

Azt jól teszed, hogy terepen futsz futógép helyett mert jóval jobban megdolgozza az izmokat a naturál terep mint a gumiszallagos futópad

2020. júl. 29. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
44%

Elég jó erőben van azért ez a gyerek meg tele is van rendesen koxxal

[link]

Bár tény, hogy nem az a tömeges típus,inkább az az athletikus

Járni kell folyamatosan terembe és akkor nő az ember egyre nagyobbra

Nekem is volt ismerősöm 80 kilóról kezdte aztán felment egészen 115kg is már a végén, ez tartott neki 10 évig naturálban

2020. júl. 29. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Egy nagy súlyos guggolás/felhúzás/fekvenyomás durva pillanatnyi terhelés az idegrendszernek. Plusz kondizás közben terhelés csúcsok vannak a pihenők között, futásnál meg egy konstans, vagy a fáradással egyenletesen növekvő terhelés van.
2020. júl. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

4

Én soha semmilyen idegrendszeri problémát nem éreztem kondizás közben, a futás viszont alaposan kifárasztott mindig, akár 65 kiló voltam akár 90

2020. júl. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

5

Akkor ez tényleg egyénfüggő is lehet. Nekem futásnál legfeljebb felment a pulzusom, nehezedett a légzésem, de ennyi.

De egy nehéz guggolásnál, vagy felhúzásnál, érzem, hogy a max terhelés pillanában iszonyatosan felmegy a vérnyomás is, nem csak a pulzus, amit azért a fejben nagyon lehet érezni.

(Főleg egy Valsalva manővernél... :D)

2020. júl. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

# 5


Én úgy értem hogy nekem a kondizás soha nem kellemes, nem érzek örömet, jókedvet közben. Egy munka amit koncentráltan, profin, akaraterővel végig kell csinálnom.


Terepfutás közben viszont a jókedv és lelkesedés messze felülmúlja a fáradtságot és erőfeszítést, pedig durva terepeken és körülmények közt futok, 20-25% os emelkedők, szúnyogok, por, olyan fokú izzadás hogy folyton a szememből kell törölgetnem mert már csíp.

2020. júl. 29. 13:21
 8/12 anonim ***** válasza:

7 hát akkor te valószínűleg a kihívások embere vagy aki szereti a nehéz kardió megterhelést

Kevesebben vannak ilyen jellegű emberek mintsem azok akik kényelmetlennek éreznének egy konditermi edzést

2020. júl. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

# 8


Szerintem nekem ez az 'endorfin' vagy milyen hormon ami kellemes hangulatot okoz csak ilyen kardio megterhelésnél szabadul fel a véremben.

2020. júl. 29. 13:30
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Valószinű a hangulata a helynek nem mindegy. A teremben be vagy zárva, unottan ugyanazt ugyanúgy csinálod, a terepfutásnál meg szabadabban érzed magad. Mégis kint vagy, látsz egy madarat...:D
2020. júl. 30. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!