Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan verekedjek?

Hogyan verekedjek?

Figyelt kérdés
Ha belém köt egy olyan srác aki jól tud verekedni vagy legalább jobban mint én, hogyan álljak ki ellene verekedni? Haverjaim azt javasolták rúgjam tökön azt kész, ez valóban nyerő ötlet vagy inkább vigyázzak hogy ő ki ne üssön engem? Valaki ötlet, segítség? 19/f

2020. aug. 19. 16:51
 1/7 MadSeal ***** válasza:
77%
Ne állj ki ellene, ennyi az egész.
2020. aug. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért küzdősportot írsz ha most valami utcai bunyóról van szó?


Amúgy ha ő köt beléd simán megérdemli a tökönrúgást. Azzal nyernél valamit ha kiállnál ellene fair módon és jól elverne? Szerintem inkább néznének hülyének mint bátornak.

2020. aug. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem szívesen írom le, de Rejtőnek igaza volt: az nevet utoljára aki először üt! Csak ne lássa senki, ezt már csak én teszem hozzá. De tényleg a legtöbb esetből ki lehet jönni erőszak nélkül.
2020. aug. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha kés van nála ne állj ki vele!

Meg amúgy se állj ki olyan emberrel aki erősebb tőled. Mert nem te nyersz.

Ha van rá lehetőséged fuss el! Szégyen, de hasznos! Hidd el!

Önvédelemre pedig tarts magadnál gáz sprayt!

Mondom én ezt úgy, hogy nem egy papír ember vagyok.

2020. aug. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%

Ha jól értem, akkor téged most kipécézett valaki, aki elmondásod szerint jobban bunyózik nálad, és most meg akar téged verni? Mi a konfliktus tárgya? Mi történt, hogy „eddig fajult” a balhé?

Egyébként szerintem szimplán csak figyelmeztesd az illetőt, hogy már nem 1980 van, hanem 2020. Már nem úgy működik se a világ, se a jogrend, mint 30-40 évvel ezelőtt, hiszen ma már egy rohadt pofonért is kaphatsz letöltendő börtönbüntetést. Kell ez neki? Nem hiszem! Az ilyen kocsmai, utcai, suli utáni, „találkozzunk négykor a téren és szétkaplak” típusú bunyók ideje lejárt, mert már nem éri meg. Nyilván előfordulnak, de ezeket az illetőket vagy megbünteti a törvény, vagy 15 különböző platformra kerülnek fel a netre, mert levideózzák őket.

Régen tényleg működött a Rejtő-féle szabály, miszerint „te üss először”, de ma már ez sincs így. Ha most valakit egy szituációban megkínálsz egy bal egyenessel, és ebből az egészből rendőrségi ügy lesz, akkor nincs az az ügyész, akinek be tudnád magyarázni, hogy ezt önvédelemből tetted, hiszen te támadtál először, és emiatt te fogod a rövidebbet húzni.

A jogrend is teljesen kiszámíthatatlan. Sokszor a csoportosan villamoson rabló narkósok megússzák egy kis ejnye-bejnyével, sokszor pedig egy ártatlan, koncert közbeni lökdösődés, kakaskodás felfüggesztett börtönbüntetést ér. Nem éri meg kockáztatni. Próbáljátok csak meg erőszakmentesen megoldani a kettőtök konfliktusát. Ha pedig semmiképpen nem tudod valami oknál fogva elkerülni a verekedést, és azt látod, hogy ott álltok egymással szemben, és akármelyik pillanatban lendülhet az ökle (sokszor egyébként ennek nincsenek egyértelmű, előre látható jelei, hanem egyszer csak kapod a jobb horgot), akkor rúgd tökön nyugodtan. Nem túl férfias technika ez, de hatékony, az biztos. Ebben az esetben én is támogatom a gázsprayt. Ha pofán fújod vele, akkor utána egy ideig biztos nem lesz kedve bunyózni, ráadásul ha ebből a konfliktusból utána esetlegesen rendőrségi ügy lesz (valószínűleg egyébként nem lesz), akkor az ügyésznek sem lehet egy szava sem, hiszen te jogosan érezted magadat fenyegetve, így önvédelemből legálisan viselhető taktikai eszközt alkalmaztál.

2020. aug. 20. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

#5 igazad van!

Kedves kérdező!

Hagyad hogy ő ütsön először és vágd torkon-vagy mellhason vagy has tarnyékán,és jelentsd föl.

Az a szitu ami 5-dik írt,ha te kezded a verekedést,akkor te húzzod be a rövidebbet.

Mert vagy szét leszel verve mert a másik jobban bunyózik és semmit se kap,vagy valamit kap a illető.

2020. aug. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ütheti felőlem a paprikaspray füstjét XD.
2020. szept. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!