Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek mióta/melyik...

Szerintetek mióta/melyik szezon óta rossz a Forma 1?

Figyelt kérdés
Lehetőleg indokoljátok is.

2020. szept. 11. 11:17
 1/6 anonim ***** válasza:
58%

A Forma 1 nem rossz, maximum neked nem tetszik. Persze lehet morfondírozni rajta, hogy unalmas, meg lehetne jobb is, de ez nem olyan egyszerű. Ha visszanézel a kezdetekig, régen is voltak unalmas versenyek, és az unalmasnak mondott szezonokban is voltak baromi izgalmas futamok.

A Senna-korszakot mindenki isteníti, de akkor is voltak bealvós versenyek, és akkor is voltak nyomasztóan domináló csapatok, akik miatt unalmassá váltak komplett szezonok.

Én 1998 óta követem rendszeresen úgy, hogy egy versenyt sem hagytam ki azóta. Visszagondolva az volt a kedvenc szezonom, de akkor is voltak unalmas versenyek, csak a múlt megszépíti az emlékeket, mert nyilván nem az unalmas részére emlékszel vissza, hanem a nagy csatákra, izgalmas momentumokra.

2020. szept. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

Kb. mióta Schumacher megnyert mindent a Ferrarival.


És azóta, mióta bevállalós autóversenyzés helyett zsákbanfutóverseny folyik idióta szabályokkal.

Az, hogy könnyebb a boxban előzni, mint a pályán, nagyjából mindent elmond a "versenyről".

Az meg egyenesen nevetséges, hogy a DSR-t kellett behozni, hogy egyáltalán legyen még előzés a pályán. De ha belegondolsz, hogy milyen nyomorék szabály az, hogy ha a pálya egy pontján nem vagy nagyon lemaradva, akkor a pálya egy másik pontján állíthatsz úgy a beállításodon, mintha megtolnák az autódat, hogy legyen kis sanszod előzni.


Érdekes, Mansell akár kilinccsel előre is megoldotta...

2020. szept. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Elsősorban azon múlik, van-e kinek drukkolnod vagy nincs.

Én legutóbb Rosbergnek drukkoltam, mióta ő kilépett, nem nézem, mert nekem se Hamilton, se a többi esélyes nem szimpatikus.

Ezen kívül még attól lehet rossz, ha olyan szabályokat hoznak, ami nem tetszik. Ha túlzottan beleavatkoznak, vagy nem megfelelő módon avatkoznak bele a versenybe.

2020. szept. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nagy Schumacher fan voltam, és imádtam nézni mikor Alonso-val harcoltak, bevállalós előzések voltak az egész szezonban, sok ütközéssel stb.

Mikor Schumi visszavonult még jónak találtam az F-1-et, az utolsó szezon amit követtem az volt mikor Massa az utolsó pillanatban vesztette el a szezon, mert Hamilton bejött a 8. helyre.

Ami szerintem megölte az egész F-1-et az az új pont rendszer volt.

Még el-el vegetáltam pár futammal, egészen Massa fejsérüléig, azután a szezon után egyáltalán nem kötött már le.

2020. szept. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyébként sokat segít az élvezhetőségén, ha nem csak a versenyeket nézed vasárnaponként, hanem követed a háttérben zajló eseményeket is. Nekem azért érdekes, mert az üzleti része is érdekel. Hogy merre fejlődik a Renault, meddig szavaz nekik bizalmat az anyacég, aki amúgy a francia államtól függ. Marad-e a Haas, változtatnak-e a koncepciójukon, vagy próbálkoznak tovább a mostanival, amivel nem sok siker kecsegtet. A Mercedes helyzete is erősen kérdéses volt az év elején, miután leköszönt a régebbi elnök. Sikerül-e Stroll apukának ütőképes csapattá fejleszteni az eddig is elég jó Racing Pointot, miután bevásárolta magát az Aston Martinba is. Mi lesz a Williams-szel? És ezek csak a csapatok. Ott vannak az egyéni pilóta-sorsok is, akár Vettelt, Albont, Bottast, Grosjeant, vagy bárkit nézünk. Szóval a versenyek lehetnek unalmasak, ezek a dolgok összességében még így is érdekesek. Ha valaki nézte pl. csak a Netflixes sorozatot, talán érti, miről beszélek.
2020. szept. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én a 2004-es brazil nagydíjra emlékszem, amit talán elejétől a végéig végignéztem, kb. ott kezdtem nézni, 2005-2011-ig elég sok futamot megnéztem, de minden évben volt több, amit nem láttam, aztán már nem néztem vissza. Ezt még sajnálom is valahol, mert nagyon szerencsés voltam, hogy ebbe az időszakba születtem bele, 2005-2008 a csúcs volt, mind a 4 szezon nagyszerű volt, de 2003, amit mondjuk épp nem láttam, vagy 2010 is jó volt, sőt nekem a 2009-es is érdekes volt. 2011 volt egy nagyon rossz szezon én ott sok futamot kezdtem kihagyni, 2012-ben pedig más miatt nem igazán néztem, de az nagyon jó szezon volt, viszont szerintem 2011-be kezdődött ez a tendencia. Azóta ez a 10. szezon, és 2 csapat uralta ezt a 10 évet, kihagyás, feloldás nélkül, ráadásul nem egymással versengve, hanem zsinórban uralt a Red Bull 4 évet, majd most a Mercedes 7-et. Persze, ahogy követem az eredményeket, látom, hogy egy-két évben a Ferrari elég jó volt, de valahogy nem lep meg, hogy mégis kb. 50 ponttal Hamilton nyert a végén. Nagyjából ugyanez volt a RBR esetében is '10, '12-ben, azokat az éveket inkább Vettel bénázta el, '10-ben nagyon sokat hibázott, '12-ben pedig amennyire emlékszem egyszerűen gyenge volt, Webber sokáig még előzte is, aztán az évad végére összeszedte magát és erőből lenyomott mindenkit. Ha eleinte is úgy teljesít, mint Webber, vagy inkább jobban, azért illett volna őt verni, akkor az is sima lenne. Meg igazából 2009-be volt sok szabályváltoztatás először, akkor lettek ilyen rondák az autók. 2009-be volt egy kis színvonalesés, aztán '11-be kezdődött el ez, hogy nem volt kérdéses a világbajnoki cím sorsa, hanem tudtad ki fog nyerni. Előtte én sose láttam ilyet, mondhatnánk, hogy 2009 hasonló volt, de az meg annyira anarchia volt, hogy azért izgalmas volt, hogy most tényleg megcsinálja-e Button, vagy mi lesz már végén. Ez a tendencia 2011-be kezdődött el, hogy volt egy pilóta, akinek szezon elején, mondjuk pár futam után 50%-ot, vagy még többet adtál a bajnoki címére. 2012 még becsúszott, de azért nekem akkor se az-az aranykor, már csak a pályák, autók miatt, Mezei ökörködései Palik-Czollner helyett. A Mercedesen belül persze 3 szezonon keresztül ott volt a házi csata (aztán most Bottas-szal úgy látom inkább egy hátvédet nyert Hamilton), szóval végül is mindig van kihívója Hamiltonnak, mert később ott volt Vettel, tehát azt nem mondom, hogy meghalt az F1. De engem már nem tud érdekelni annyira, hogy nézzem, 2013-2014-be még nézegettem, aztán 2015-től kb. egyáltalán nem. De ezzel a házi csatával is inkább az volt a baj, hogy kb. 2014-be éreztem előre, hogy itt az lesz a kérdés, hogy a következő években egyszer elbukja-e Hamilton, mert hosszútávon jobb. Nem annyira fej-fej melletti versengés volt, meg jobban szeretem, ha két másik csapatból, akár 3-ból versenyeznek egymás ellen (2005-06, amikor így állt dobogón Raikkönen-Schumi-Alonso...) Itt néha visszafogják őket rádión vagy hasonlók. Meg fura, mert az eredményeket nézve, azt látom, hogy kb. az volt, hogy pár futamot nyert Rosberg, akkor lehet megállt Hamilton autója, vagy valamiért kb. 7. lett, aztán kicsit Hamilton húzott bele és nyert pár futamot, akkor pedig Rosberg bénázott kicsit. Tehát nem az volt, mint 2007-be, hogy a 4 VB esélyes kb. felváltva nyeri a futamokat és szinte mindig ők a TOP 4, vagy ha ki is esik néha egyikük onnan, az csak izgalmasabb, mert akkor ő a hétvége nagy vesztese. A végén meg mindig az volt a Merci házi csatánál, hogy aki hátrébb volt a bajnokságba, az a határon nyomta az utolsó 4-5 futamra, azt behúzta, a másik pedig próbált egy biztos tempóba, de gyorsan autózni, hogy mindig behozza a 2. helyre, mert mondjuk az elég volt a címéhez. Vettel-el szemben is mindig volt egy olyan periódusa a végén Hamiltonnak, amikor lerázta, tehát izgalmas évadzárók se voltak. 2010-es évadzáró is tök jó volt, amikor tényleg mindenkinek menni kellett, mert Vettel, Webber, Alonso is nyerhetett, de nyilván az etalon 2006, 2007, 2008, 2012.


Szóval több válasz van arra, mióta rosszabb. Én 2009, 2011, 2013, 2014, 2015-öt is fordulópontnak tekintem, számomra, mert 2009-be lettek rondábbak az autók, rossz szabályok, mint írtam már, 2011-be kezdődött tkp ez a tendencia, hogy 1 pilóta, 1 autóval uralja a szériát, 2013 volt egy borzasztó szezon, a második felében csak Vettel győzelemmel, ott kezdett elveszni a reményem, mert akkor még gondoltam, hogy '12 után hátha más lesz, de tkp azóta nem volt kimondottan jó szezon, 2014-be a turbók, az ezzel járó porszívóhang, 2015-be pedig végleg kiszálltam :D.

2020. szept. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!