Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az alkohol mennyire rombolja...

Az alkohol mennyire rombolja a sport teljesítményt?

Figyelt kérdés

Kerékpár versenyző vagyok és idén nyáron Egyre többször ittunk és ez valószínűleg megmarad továbbra is. Kb 3 hétvégéből kétszer be rúgunk egy kicsit de azért nem sárga földig általában 2-3dl tömény szokott lemenni ami azért nekem nem olyan kevés (60kg).

Minden nap van edzésem és nagyon komolyan veszem de nem szeretnék kimaradni a baráti összejövetelekből.


Ez a havi 3 berugás mennyire hátráltat az élsportban? Eddig dobogós helyek és győzelmek voltak bőven de tavasszal meg nem nagyon ittam.

Ez elfogadható? Vagy sokat ront?



2020. szept. 14. 22:31
 1/5 anonim ***** válasza:
69%

Személytől fugg. Amugy rossz, ds majd tapasztalod s max abbagagyod.

Dehidratal, izmot bont es a tomenyben sok a glükóz.


Am vagy igyal rendesen v minek inni, azert h rombold a sportot? Akk 'ssza be rendesen inkabb, plusz akkor 1 hetig legalabb nem kivanod.

2020. szept. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Havi 3 berúgás az már sok egy élsportolónak, vegyél vissza.
2020. szept. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2-as vagyok. Hozzáteszem még, hogy amiket egyes ír, annak csak egy része igaz. Dehidratál, ez igaz, és ez a legerősebb hátráltató rövidtávon, hiszen akadályozza az edzéseidet. Izmot nem bont, legfeljebb közvetetten lehet hosszútávon ilyen hatása, ha már károsítja a májat, és ezzel tönkreteszi az anyagcsere folyamatokat, de ezt nem az idei nyári alkoholizálásod fogja okozni az őszi szezonra, ez hosszabb távú folyamat. Glükóz ekkora mennyiségben egy erőnléti sport élsportolójának csepp a tengerben.
2020. szept. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 BeefEater ***** válasza:

Havi 3 berugás mindenhogyan sok. Rövid távon szerintem nem okoz gondot, bár heti két napot le fog nullázni (másnap például nem tudsz rendszeresen edzeni).

Ha hobbisportoló vagy, akkor beleférhet, de hosszú távon lesz ennek következménye. Ha hivatásos sportoló vagy a kérdésnek sem szabadott volna felmerülnie.

2020. szept. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Havi 3 berugas szerintem is sok, meg egy átlag embernek is. Szerintem egy élsportolóban kell, hogy legyen némi fegyelmezettség, persze azt is megértem, hogy ez lemondásokkal jár. Ha teljesen komolyan veszed én javasolnék egy "interjút" egy élsportolóval, tudnának mesélni.
2021. aug. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!