Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik a legjobb/legmenőbb...

Melyik a legjobb/legmenőbb küzdősport lányoknak?

Figyelt kérdés
Én kempon vagy kick-boxon gondolkodtam. Nem kimondottan önvédelemre kell, csak verekedésre.

2020. szept. 23. 17:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Ez függ attól, hogy milyen a testalkatod. Ha tömzsibb vagy akkor a testharci stílusok is szóba jöhetnek, ha szikárabb akkor az állóharciak.

Ezektől függetlenül nagyban befolyásolja az, hogy melyik edzésre tudsz odaérni, melyik van jó helyen, jó időpontban, hol jobb a társaság.

2020. szept. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
2020. szept. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
36%
A kempo jó lesz neked, ugyanilyen hülyék vannak ott is.
2020. szept. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy csak verekedésre kell? Biztos, hogy lány vagy, nem pedig egy fiú troll? 😂😂😂

Azért ne válassz küzdősportot, mert ott majd végre jó nagyokat tudsz verekedni, pláne lányként. Ha így állsz hozzá, akkor nem lesz túl kellemes, amikor az edző beoszt a sparringnál egy olyan társad ellen, aki ott van már hét éve. Hidd el, az fájni fog!

A küzdősport és a harcművészet bőven többet jelent, mint "nagyokat verekedni". A küzdősportot a SPORT miatt válaszd, a mozgás miatt, az egészséged megőrzése miatt, a mozgáskultúra fejlődése miatt, az erősödés miatt, a jó közösség miatt. A bunyó ha hiszed, ha nem, másodlagos.

Lányok bátran űzhetik azokat a küzdősportokat, amiket a fiúk. Sok helyen koedukáltak az edzések, de rengeteg egyesületnél van külön női tréning.

Ha 16 alatti vagy (feltételezem, hogy nem), akkor szóba jöhetnek olyan versenysportok is, mint a birkózás vagy a judo. Ha már elmúltál 16, akkor utóbbiak már nem igazán fognak felvenni. Ebben az esetben irány a BJJ, a savate, a thai boksz, vagy az ökölvívás.

Lányoknak előszeretettel szokták ajánlani a kyokushin karatét és a kick bokszot. Ezekből nem túl könnyű olyan klubot találni, ahol jó minőségűek a tréningek, de mindig vannak kivételek.

2020. szept. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
43%
Északi hét csillag imádkozó sáska kung fu
2020. szept. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Tényleg lány vagyok, de nem úgy értettem hogy bárkit megverek, csak szeretnék mondjuk edzésen. Szóval nem mennék oda senkihez és csak úgy bevernék neki :"D
2020. szept. 23. 20:13
 7/18 anonim ***** válasza:
76%

Most az MMA igencsak menő nőknél is.

Szívesen lennék próbabábu, vagy boxzsák (komoly!).

2020. szept. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
66%
A kickbox valóban nagyon jó a lányoknak, mert nagyon jó gluteus maximust csinál neked, illetve a kickbox egy robbanékony, dinamikus, mókás stílus. Úgyhogy bátran ajánlom.
2020. szept. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
58%
Hármas voltam, lányként reagáltam de továbbra is tartom amit írtam. A nyolcas meg röhejes, "elkápráztatom a speciális íráskészségemmel" -a kérdésben nem volt a gluteusra vonatkozó igény, az meg hogy a kickbox vicces, el nem tudom képzelni miket látsz te ott.
2020. szept. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
44%
9-es, te ittál?
2020. szept. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!