Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kis kézi egyezés súlyzó,...

Kis kézi egyezés súlyzó, használata ér valamit, vagy felejtsem el?

Figyelt kérdés
Skinny fat alkat vagyok, most saját testsúlyos hiit jellegű edzéseket csinálok. Szerintetek lenne bármi értelme kiegészíteni kézi súlyzókkal (3-3kg) a gyakorlatokat? Tehát ugyanezeket az edzéseket kis súlyokkal végezni? (Nyilván csak azokat a gyakorlatokat, amelyikeket lehet). Nem szeretnék izmos lenni, inkább tónusos, formás, fitt, emiatt nagy súlyok nem játszanak. Zsírégetésben segítenének jobban a kis súlyok?
2020. szept. 26. 07:46
 1/5 anonim ***** válasza:

"Nem szeretnék izmos lenni, inkább tónusos, formás, fitt, emiatt nagy súlyok nem játszanak."

Te tényleg azt hiszed, hogy megfogod a 12 kilós súlyzót és másnapra Schwarzenegger lesz belőled? Egy nőnek baromi nehéz izmot építeni. A tónust pedig az izmok adják, azok rajzolódnak ki olyan szépen. A 3 kilótól ne várj csodát, azt emelgetheted egész nap, kár az időért. A zsírt az izmok használják fel a legjobban, mert abból nyernek energiát, tehát minél több izom van rajtad, annál jobban tűnik el a zsír. 3 kilós súllyal nem fogsz magadra izmot pakolni.

Évek óta crossfitre járok, azt hiszem, te úgy akarsz kinézni, mint mi ott. Tónusos, feszes, fitt. 35 kilóval guggolok, 42-t tolok ki vállból a fejem fölé. És én ott a szerényebb verzió vagyok.

2020. szept. 26. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom, én úgy olvastam, hogy zsírégetéshez a kis súlyok ideálisak, izomépítéshez a nagyok, nem?
2020. szept. 26. 09:12
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, úgy olvastad, mert mindegyik szar női magazin ezt a bullshitet tolja. Kis súlyokkal nagy ismétlésszám, hahaha. Menj csak be szépen egy edzőterembe és kezdj el dolgozni. Javaslom személyi edző igénybe vételét, úgy legalább nem cseszed el az idődet, mert ő tudni fogja, hogy állj neki, hogy eredménye is legyen. Nézd meg a legtöbb nőt, aki a teremben a biciklin ül kardiózás címszóval és közben olvas. Évek óta oda járnak és ugyanúgy néznek ki, mint 3 évvel ezelőtt.

Ne aggódj, nem leszel túl izmos. Ahhoz évek kellenek, és legfőképpen egy jó étrend.

2020. szept. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket! Bár egyelőre biztos nem szeretnék edzőterembe járni, mert még szépen boldogulok egyedül. 6 kilót fogytam az elmúlt 3 hónapban, és centikben is szépen meglátszik, meg a formám is sokkal jobb, mint volt. Kb.még 6-ot szeretnék fogyni, vagy maximum 8-at. De akkor ha nem ér semmit a kis súlyzó és nem lesz gyorsabb tőle a folyamat, akkor maradok úgyis a saját testsúlynál, mert nekem nagyon bevált eddig. Köszi mégegyszer!
2020. szept. 26. 13:36
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor jó úton haladsz, de ha súlyzót akarsz, akkor olyat vegyél, amire pakolni lehet a súlyokat. Mivel nem minden gyakorlatot 3 kilóssal végzed, van, hogy az kevés, van, hogy sok. Azért gyorsítani fog a folyamaton, de akkor úgy mondom, hogy csak annak a súlynak van értelme, amiből kihívást okoz 10-15 ismétlést megcsinálni. Ha kezedbe veszel egy 3 kilóst és azzal tusz ugrálni fél órán keresztül, akkor nyilván az túl könnyű az edzettségi szintedhez, így nem is fogsz vele fejlődni.
2020. szept. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!