Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az ilyen leggings jó sportolás...

Az ilyen leggings jó sportoláshoz?/L

Figyelt kérdés

[link]


futáshoz, biciklizéshez hordanám. Manapság viszont a leggings lehet utcai viselet is, így nem tudom eldönteni, hogy konkrétan ez, meg az ilyen típusú legginsgek jók-e mozgáshoz.

Nagyrészt pamutból van. Attól tartok, hogy átüt az izzadság rajta pl biciklizéskor a fenekénél, és, hogy túl megtartja a meleget.



2020. okt. 9. 12:20
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
78%

3:

Ez csak addig igaz, amíg nem vagy kimondottan izzadós. Ha kimondottan izzadós vagy, akkor "funkcionális" ruházatban mindeneden folyik le az izzadság, míg a pamut felfogja, és onnan párolog le.


Ami jobb a pamutnál, az a merino, de a technikainak vagy funkcionálisnak nevezett műszálas szemetek csak azoknak jók, akik annyit izzadnak, ami meztelenül realtime elpárologna közvetlenül bőrről.

2020. okt. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
82%

Hozzáteszem, nadrágnál kevésbé fontos, felsőnél viszont főleg nyáron vagy átmeneti időszakban sokkal jobb a pamut, mint a műszálas. Épp most cseréltem le az amúgy drága, márkás hosszú ujjúmat pamut pólókra, ég és föld a különbség az utóbbiak javára. Kényelmesebb és nem folyik mindenemen a víz. Bónuszként a műszálas hosszú ujjú zavarta a pulzusmérőm jeleit mivel mozgás közben ahogy dörzsölődött, statikus feszültséget termelt, ilyen gond a pamuttal nincs.


Persze pamut és pamut között is van különbség.

2020. okt. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

nekem jelenleg egy nagy kedvenc futó felsőm van, egy Odló márkájú hosszúujjú, évekkel ezelőtt turiztam. nagyon könnyű anyagja van, tuti nem pamut.


még nézelődöm az általam linkelt oldalon, hátha kapok 'sportosabb' anyagú nadrágot, mert amúgy is rendelnék az oldalról, reméltem egyúttal a nadrág dolgot is kipipálhatom.

2020. okt. 9. 14:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!