Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy válasszak futócipőt?

Hogy válasszak futócipőt?

Figyelt kérdés

Betonon szoktam futni, és kezd már elhasználódni a jelenlegi futócipőm.

Viszont nem tudom, hogy mi alapján válasszak újat. Amikor a mostanit vettem, még kezdő voltam és kb 3 km-t tudtam lefutni heti 1-2x. Viszont most már 10 km-eket futok heti 3-4 alkalommal és szerintem egy komolyabb cipő kéne hozzá, viszont a boltban az eladóktól nem tudok tanácsot kérni, hisz általában nem értenek hozzá, tényleg csak eladók.

Szoval tudnátok tanácsot adni, hogy mire figyeljek az új kivalasztásakor?


22l



2020. okt. 17. 13:25
 1/2 anonim ***** válasza:
41%

Menj be bátran egy futóboltba (pl. Spuri), és szakértő tanácsot fogsz kapni - a futási szokásaid, anatómiád, stb. alapján.

Tapasztalatból mondom, tényleg nagyon segítőkészek.


Szerintem eddig nem jó boltban jártál. Nyilván egy sportsdirect típusú diszkontáruházban nincsenek jó eladók....

2020. okt. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A jelenlegi cipőd milyen, és mennyire voltál vele elégedett, mivel nem voltál az? Azért kérdezem, mert jó viszonyítási alapnak, hogy milyen jellegű cipőt érdemes venned.


A hazai futóboltokkal a legnagyobb baj, hogy máig a pronálást tartják fő szempontnak, holott tudományosan bizonyított, hogy nincs semmi alapja, a túlpronáló lábú kezdő futók is neutrális cipővel fognak a legkisebb eséllyel lesérülni, amúgy meg a különbség elhanyagolható. Mellesleg sokszor kettő cipőt lehet kapni azon az áron, amennyiért futóboltokban egyet (sőt, nemrég akcióban ott 30-40 ezres Saucony cipők voltak egyes webshopokban 12-13 ezerért).


Amire szerintem figyelj, csillapítás, ehhez kapcsolódóan talpvastagság, heel-to-toe drop, talp gördülése (próbáld ki, akár fuss egy kört az áruházban), meg persze nem utolsó sorban kényelem.


Nekem Saucony és Kiprun (Decathlon komolyabb szériája) cipőim vannak, ezekkel elégedett vagyok, de egyébként van egy rakás márka, amelyiknek jó cipői vannak (Nike, Adidas, Aesics, Hoka, Salomon stb., stb.)

2020. okt. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!