Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szabad minden nap edzeni?

Szabad minden nap edzeni?

Figyelt kérdés

Már lassan másfél éve mindennap edzek, eleinte 10 percet most már 40 perc és 1 óra körül. Több helyen hallom, hogy nem szabad mindennap edzeni mert káros bár én ennek hatását nem érzem magamon pedig tényelg mindennap megcsinálom de azért a mindennapi tevékenységek kárára nem megy. Kiváncsi lennék, hogy ez tényleg rossz-e. Nem minennap ugyanazt edzem, kb így néz ki:

-Hétfő-kardió(25-30p)+hasizom(25-30p)

-Kedd-Erősítés(30p)+hasizom(15p)

-Szerda(40 p alakformálás és kardió)

-Csütörtök-HIIT (25-30 p)+hasizom(25 p)

-Péntek-erősítés mindenre (45-50 p)

-Szombat- Futás (3km)+ hasizom (25-30 p)

-Vasárnap(30 p alakformálás és jóga)

Ha tudtok valamit a témáról akkor légyszi írjátok meg! Egyébként én jól érzem így magam, úgyhogy remélem folytathatom így de persze változtatni is tudok.

16/L



2020. okt. 21. 20:49
 1/6 anonim ***** válasza:
69%

Azt kimondottan súlyzós edzésre szokták érteni, de te mindenféle dolgot csinálsz ami másképpen terhelik a szerteveteted.


Bár a hasizom talán kicsit sok.

2020. okt. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen én is erre gondoltam, hogy arra értik, köszönöm!
2020. okt. 21. 21:37
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem csak a súlyzós edzésekre értik!

Az edzés nem erősít, hanem rombol. De az azt követő pihenés alatt túlkompenzál a szervezet, így erősödsz.

Ilyen rövid, egy óra alatti edzéseket lehet minden nap végezni, de ha fáradtnak érzed magad, akkor nyugodtan hagyd ki az egyik napot. Ha tudsz nyugalmi pulzust mérni, akkor pontosabban tudod, hogy pihenned kell.

2020. okt. 22. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szabad, sot az a valodi edzes, tenyleg hozzaszoktatod magad, par honapja en is ezt csinalom es birom. Neha kihagyok egy hetet vagy egy napot de mindennap edzek valamit.
2020. okt. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A versenysportolok is majd mindennap edzenek. Bar eges, segugyileg nem biztos, hogy ez a legjobb hosszutavon egy aranykozeput jarhato.
2020. okt. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én jelenleg heti 4 napot edzek (1-1.5 fél órás) és 3 nap pihenő. Igaz nagyrészét súlyzós edzések teszik ki, de azért mindig belesűrítek egy kis futást vagy elipszisezést. Szerintem amúgy nem vészes ha ebben a formában edzel, ahogy most, de azért egy pihenő napot betehetsz mondjuk péntekre.
2020. okt. 24. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!