Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Akkor is izmosabb lesz a...

Akkor is izmosabb lesz a fenekem, ha ugyanannyi kalóriát viszek be, de több fehérjét eszek?

Figyelt kérdés

Még az elején: nem csak fenékre edzem, de az a legproblémásabb, sajnos szinte nincs is, lányoknál pedig jó, ha az legalább van... :( És olvastam, hogy kalóriaplusszal jobb izmot növelni, de jó lenne kihasználni ezt a kezdők "előnyét" (ha úgy van, ahogy lejjebb kifejtem) plusz zsír felszedése nélkül, amíg lehet.

----------

Most kezdem az edzést, a bátyámnak szinte egy komplett "edzőterme" van, úgyhogy a nagy súlyok meglesznek. :)


Annyi mindent olvastam a témában, hogy már végleg el vagyok veszve. Ugye a kaja nagyon fontos. Viszont kezdők tudnak izmot építeni és zsírt veszteni egyszerre (vagyis deficitben is építenek izmot). Van rajtam 3-4 kiló felesleg, de jelenleg nem célom megválni tőle, nem zavar, de persze nem baj ha lemegy. Jelenleg én csak növelni szeretném az izomtömegem.


Eddig nem figyeltem az étkezésemre, de ismerem a kalóriaszámolást. Kíváncsiságból beírkáltam hogyan eszem alapból, elég rossz volt az arány, kevés fehérjét viszek be, de ezen javítok.


Hogyan lehetséges az, hogy pl. deficitben is építenek izmot a kezdők? Vagyis az izom "nagyobb" lesz, a zsír "kisebb"... Hogyan tud valami deficitben növekedni?


Ha deficitben is nagyobb tud lenni az izom, akkor gondolom mégjobb, hogyha súlytartó kalóriaszámon maradok, magas fehérjével. Vagyis ha jól értelmezem, akkor ez gyakorlatban úgy nézne ki, hogy ha én most 60 kiló vagyok, és annyi kalóriát viszek be (edzést beleszámolva), hogy tartsam a súlyom, viszont sok fehérjét viszek be, és nehéz súlyokkal edzek, akkor ha most 95cm a csípőkörméretem(nem ennyi amúgy), akkor fél év múlva ugyanúgy 60 kilósan lehet az mondjuk 98cm is?


2020. nov. 25. 11:50
 1/4 anonim ***** válasza:

A válasz egyszerűbb mint gondolnád.

A fehérjét amit megszel a szervezeted kénytelen izom fejlesztésre fordítani mert az edzéssel rá van kényszerítve, mert máskülönben nem tud megküzdeni vele.

Viszont nem árt ha életben is maradsz ezért kénytelen a zsír raktárhoz nyúlni.

2020. nov. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Vagyis akkor úgy van, ahogy gondoltam: edzéssel és súlytartáshoz szükséges kalóriával, de magasabb fehérjebevitellel is lehet centikben vastagodni, igaz? (persze bizonyos szintig)
2020. nov. 25. 15:09
 3/4 anonim ***** válasza:
Centiben valoszinü kevesebb lesz mert az izom kisseb térfogatra.
2020. nov. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Látom a lustaságod miatt eszedbe se jut a megoldás.Nézd ,meg a röpis lányokat,és csináld azt.
2021. jan. 15. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!