Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan előzhetné meg az...

Hogyan előzhetné meg az ízületi fájdalmakat a hidegben futás során?

Figyelt kérdés
Éveken keresztül (10+ éve) edzőterembe jártam, heti 5-7 alkalommal, amiből átlagosan heti 2 edzés kardio nap volt, sosem fájtak az ízületeim. Mióta a termek bezártak megpróbálok heti néhány alkalommal szabadban futni, de bármilyen drága/hőtartó edző cuccot is veszek egyre jobban fájnak az ízületeim. Bemelegítés megvan, vettem ízületvédőt + kollagént is, de nem segít. Az edzést nem akarom feladni, de félek, hogy egyre jobban ártok magamnak.
2020. dec. 21. 11:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül a hidegtől van. Egyszerűen - tetszik vagy sem :) - öregszel. Ami 5-10 éve még meg se kottyant, az ma már "megkottyan". Mint te is tudod, a futás annyira nem tesz jót az izületeknek.

[link]

De itt vannak tippek hozzáértőktől:

[link]

Ha ez se segít, lehet, hogy érdemes lenne rövid szünetet tartani.

2020. dec. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%

Otthoni elözetes, alapos bemelegítés, több réteges, szélálló öltözet és megfelelö edzettség.

HA eddig ugyanis még véletlen sem mentél ki a szabadba, akkor most egyszerre nem fogod megszokni.

2020. dec. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Eddig is jártam kint, csak nyilván télen nem futottam fagyban
2020. dec. 21. 13:43
 4/9 anonim ***** válasza:
Hasznalj bemelegito kremet. Eleg jo cucc
2020. dec. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Krisz85 ***** válasza:
25%
A futás nem árt az izuleteknek egyáltalán. Aki ezt írja az téved.normalis téli nadrág kell és kész és egy jó cipő persze. Egyébként meg nem volt nagyon rossz idő eddig. O fok körül.lehetséges sőt biztos hogy a sok kondi inkább a ludas és lehetséges hogy már kopasaid vannak miatta. Az izuleteknek pont hogy jót tesz a futás. Hadd ne vezessen le hogy miért.
2020. dec. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%

Kriszti, az orvosoknak mondd, hogy nem árt az izületeknek a futás. Hadd tanuljanak tőled.

[link]

[link]

[link]

[link]

2020. dec. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A futás ÁRT az izületeknek, függetlenül a höfoktól, a 6-os linkjeit ajánlom figyelmedbe.
2020. dec. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Krisz85 ***** válasza:
Rosszul tudják sajnos..
2021. jan. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor itt a lehetőség, hogy világhírű és gazdag legyél: publikáld tudásosat egy tudományos lapban, ezt a világon mindenhol olvassák majd, átveszi a média, Nobel-díjra jelölnek és világhírú leszel!
2021. jan. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!