Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan kezdenétek el futni?

Hogyan kezdenétek el futni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Néha eljárok havonta 1x-2x futni, de gondolkoztam hogy többször szeretnék járni, illetve kinéztem pár versenyt is. (Tudom még korai, de célnak jó lesz)

Nézegettem felszereléseket is.

Cipőben viszont elakadtam, olyat keresnék amiben lehet terepen illetve aszfalton is egyaránt futni. Márka mindegy, általában a Nike futócipői szoktak nagyon kényelmesek lenni. Tudtok ilyen cipőket? Illetve hol érdemes keresnem?


Illetve ha januárban kezdeném meg a futásom heti 1-3 alkalommal, akkor szerintetek reális az a cél hogy júli 31-ig elérjem a 2 kilométert, illetve szeptember 11-ig a 7 kilométert?



2020. dec. 24. 16:44
 1/7 anonim válasza:
100%
Miert mennyit szoktál most futni? Fontos, ha túlsúlyos vagy semmiképp sem a futással kezd, mert nagyon csúnyán tönkreteheted a térdeid. 2 km-t gyerekekkel szoktak futtatni amúgy az iskolában. Gondolom a kutartó futás számodra a cél és nem a sebesség. Én nyáron futottam megállás nélkül 5 km-t, úgy, hogy előtte fél évig nem igazán futottam, na az megterhelő volt. Cipő nem hiszem h annyira lényeges lenne, nem az fogja hozni a sikert...kényelmes futócipő legyen bármilyen márkától.
2020. dec. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hát jelenleg össze vissza 0,5 - 1 km között, próbálom szoktatni magam mert a tüdőm picikét gyengébb (orvos rábólintott a futásra)

Jelenleg 169 cm és 67 kg vagyok

2020. dec. 24. 20:17
 3/7 anonim válasza:
72%
Igen, akkor érthetőbb a rövidebb táv. A 7 km már tényleg egy szép teljesítmény lenne ezt figyelembe véve.A súlyod a magasságodhoz mérten teljesen jó, ha esetleg van rajtad zsírréteg, akkor a kitartó futástól az "átalakul" majd izommá. Kitartást, erőt egészséget és Boldog Karácsonyt kívánok!
2020. dec. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha mód van rá, menj ki többször egy héten, 5-6 szor. Ha keveset is futsz, de a gyakoriság, rendszeresség fontos a fejlődésben. Aztán később ritkíthatod 3-4 alkalomra ha már jobban megy. Jót szokott tenni az is, ha 3 hét után lesz egy lazább heted amikor nem futsz, vagy max 1-2 szer.

Beiktathatsz olyan hetet is, amikor nem a távot nézed, hanem az idő a cél. És ne érdekeljen ha nem vagy gyors, csak fuss, és nyugodtan sétálj is közben. Mindig mindenből annyit amennyi jólesik. Sokmindentől függ hogy mikor éred el a stabil 5km-t. Csak csináld, keveseket, többször.

2020. dec. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ami a cipőt illeti, kérdés mit értesz terep alatt, mert nem túl durva földutakon az aszfaltra szánt cipővel futni nem jelent problémát, de komolyabb terepre nem árt a terepfutó cipő.


Nike-nál alapvetően vannak a belépő szintű cipők, mint a Downshifter, Revolution, alapvetően ekkora távokra elégnek kell lennie, a középkategóriában az Air Zoom cipők vannak, amin belül a Pegasus a legnépszerűbb, terepre pedig a Pegasus Trail.


Nekem amúgy van egy Downshifterem, a heti mostanában 5 futásból egyszer, olyan 15 km-re használom, a komolybab futócipőkhöz képest vékonyabb a talpa, kisebb a csillapítása, ezért nem alkalmas heti szinten komolyabb távokra. Meglepő módon viszont a talpa elég jól barazdált, könnyebb terepre kimennék vele, csak vizes terepen az első perctől beazna, mivel a felsője elől nagyon vékony vászonból van. Szóval ha könnyű terepben, az említett távokban gondolkodsz, és nem zavar, ha esetleg vizes fűtől, kisebb pocsolyáktól beázik, akkor szerintem jó ár-érték arányú cipő.

2020. dec. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyébként kissé pesszimista vagy azokkal a km-ekkel,a 2 km-t egy hónapon belül eléred, ha tényleg rendszeresen futsz. Az is lehet, hogy most is menne, ha magadhoz képest lelassítasz.
2020. dec. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
60%

6# Ez teljesen egyénfüggő. Valamint nem tudjuk a kérdező korát, nemét, nyilván egy 20 éves hamar fejlődik, ugyanez egy negyvenes éveiben járó emberről nem biztos hogy elmondható. Ilyenkor az elején gyakoriak a lesérülések a gyengébb izületek miatt kieshet akár 6-8 hét is a futásból. Nem mindenki pesszimista aki reálisan látja a képességeit, illetve alulbecsüli. Azt pont az fogja előrébb vinni ha nem vártnál jobban teljesít.

Kérdezőnek: Cipő tekintetében nem szabad spórolni. Futócuccból meg soha nem elég. Ha az motívál, vegyél magadnak pár kényelmes cuccot.

2020. dec. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!