Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Erdőben (kitaposott úton)...

Erdőben (kitaposott úton) való futáskor mennyi a valószínűsége hogy vaddisznóval találkozok nyáron? Ősszel ugye párzási időszak van, tavasszal a kölykök miatt lehetnek agresszívak,de nyáron kell tartani tőlük?

Figyelt kérdés

2020. dec. 27. 19:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Saját tapasztalat alapján (város közeli erdőben, 5-8 km futások során) olyan, hogy látsz egyet nagyon messziről elfutni, kb. egy hónapban 1-szer előfordul. Annak az esélye, hogy a közeledbe jön egy vagy esetleg még meg is támad, nagyon közel van a nullához (ilyen konkrét esetről még nem hallottam másoktól sem, akik szoktak az erdőben futni).
2020. dec. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálunk éjjel a bejárattól 1 méterre túrnak, szóval nappal is látok rá esélyt, hogy ha bemennék az erdőbe, akkor találkoznék vaddisznóval.
2020. dec. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szabadban nem kell tartanod semmilyen vadállattól Magyarországon. Persze, ha átesel pár kismalacon, akkor a mama lelkesebb lesz, de alapjában minden vad kerüli az embert.
2020. dec. 28. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sok évig tájfutottam, ami azt is jelenti, hogy nem utakon, ösvényeken futottam, hanem mindenen át, néha éjszaka is, egyszer volt olyan, hogy közelemben, néhány méteren belül volt vaddisznó, de akkor is ő menekült, miután megzavartam. Máskor messziről menekültek. 15 év alatt a tájfutók körében (2-3 ezer ember, akiknek fele majdnem minden hétvégén megy versenyre) egyetlen vaddisznó támadásról tudok, ez egy éjszakai versenyen volt, megjegyzem ezen időszak alatt nem egy kutyatámadás volt, ennyit a valószínűségekről.


Nappal és néha éjszaka is túrázok, ezt viszont főleg jelzett turistautakon, de legalábbis mindig földúton, ösvényen, nem mindenen át, így viszont a Gemenci-erdőt leszámítva csak nagyon messziről láttam vaddisznót, úgy is ritkán. Gemenci-erdő speciális eset, ott hacsak nem a parasztvakîtó látogatóközpontoknál sétálsz, hanem bemész rendesen az erdészeti utakon az erdőbe, akkor néhány száz méterenként vadakba botlasz.

2020. dec. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A találkozásnak nagy az esélye, de nem kell tőlük tartani.

20 éve bringázok erdőben is láttam már mindenféle méretben vaddisznót. De sosem kellett menekülnöm előlük.

2020. dec. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!