Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mekkora túlsúly az, ami...

Mekkora túlsúly az, ami fölött nem érdemes futni?

Figyelt kérdés
Életmódváltásba kezdtem, eddig 10 kg-tól szabadultam meg, még 30 kg hátravan ( 120 kg-ról indultam és 80 kg a cél ). Minden nap sétálok (elég nagy távokat, ha engedi az időm) viszont fogalmam sincs, hogy mekkora súly lenne az, ami már nem terhelné károsan az izületeimet futás közben. Szerintetek mekkora súlynál lenne érdemes elkezdeni futni?
2020. dec. 29. 19:43
 1/8 anonim ***** válasza:
13%
Nekem 120 felett is ment a futás (futópadon).
2020. dec. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
28%
Lehet futni ha bírod . Ne hallgass senkire .
2020. dec. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 MadSeal ***** válasza:
16%
Nőknél 35-40, férfiaknál 20-25 testzsírszázalék alatt.
2020. dec. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%

10 kg túlsúly felett már nem ajánlott. Hiába bírod, a térdedet könnyen kicsinálja, és lehet, csak 10-20 év múlva derül ki.

Addig inkább tempós séta, kerékpár, úszás, elliptikus tréner.

2020. dec. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%

Kerékpár, szobabicikli nem opció?


Amúgy gratulálok, csak így tovább és meg se állj a célig!

2020. dec. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%
inkább a gyorsgyaloglást javasolnám aztán abból szépen térj át a futásra
2020. dec. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%

Ezekre a "nekem ment úgy is", "nem lett bajom tőle" típusú hozzászólásoktól, tanácsoktól óvakodj. Nem egyik pillanatról a másikra megy szét az ízület és a porc. Évtizedek múlva jön elő, amikor már késő bármit is tenni, mert nem leszel fiatal.


Egyelőre hanyagold a futást.

A helyzet az, hogy normál testsúly mellett is tönkre tud menni a futastól a térd.


Sétálj egyenletes talajon, járj el úszni helyette. Canga, ilyenek.

2020. dec. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
7: Elnézést, nem egy hazudozó vagyok, tényeket állítok. Nekem ment, és most is megy, közel 44 évesen. Nem azt mondtam, hogy ő is csinálja. Van ízületvédő a világon. Ezzel az erővel 25-ös BMI alatt testépítő edzést sem lehetne csinálni, mert az is árt az izületeknek. Ha így lenne, hogy ez alapján tiltanák az edzést, bezárhatna az edzőtermek háromnegyede. A kérdező felnőtt ember, majd hoz egy döntést. Sétálgathat, meg gyorsgyalogolhat örök életében, attól még senki nem fogyott le jelentősen. Amúgy az étkezés a kulcs. Érdemes megnézetni a pajzsmirigyet, vagy hogy nincs-e egyéb hormonális ok. Minden ilyen nagy fogyás előtt/alatt rendszeresen nézetni kéne a vérképet.
2020. dec. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!