Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen arányokkal szabad...

Milyen arányokkal szabad (érdemes) elkezdeni kocogni? Túlsúlyos vagyok, nem akarom tönkretenni a térdem.

Figyelt kérdés

Mire figyeljek, ha futni szeretnék? Régen kocogtam heti 3-4x, nem sokat, 4-7km-eket, de ennek már 5 éve. Sok minden történt ez idő alatt, amikre most nem térnék ki. A lényeg, hogy vágyom a kocogásra, de nem szeretném szétnyomni a térdem, bokám. Hány kg plusszal szabad futni? Rajtam kb. 30kg van most, ezt szeretném leadni, de a futás nem csak a fogyás miatt fontos nekem. Szerettem kocogni a környéken. Kikapcsolt, feltöltött. Szeretném visszahozni az életembe újra.


Minden tanácsot köszönök szépen.



2018. aug. 26. 17:01
 1/2 anonim ***** válasza:

érdemes felerősíteni/bejáratni előtte a láb izmait,hogy a becsapódás nagy részét azok vegyék fel és csillapítsák,ne pedig az ízület.

a nulláról ez minimum 2-3 hónap heti 3x saját testsúllyal végzett guggoló és vádli edzéssel számolva.

2018. aug. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ne a futással kezdjél, hanem tempós gyaloglással.
2018. aug. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!