Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Olyan valóban kezdő jóga...

Olyan valóban kezdő jóga videót amit végig is lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Nem találok olyan jógavideót, amit végig tudnék csinálni anélkül, hogy ne érezzem minden percben hogy feszül mindenem.

Anno még a vírus előtt jártam jógázni, és ott valahogy olyan szépen felépítették a jógagyakorlatokat és szinte mindent végig tudtam csinálni, de a youtubon még a kezdő jógák is nagyon nehezek...

Még kis könnyű női jógát is kerestem, de a csaj kb behajol a térdére és nem mondja, hogy aki nem ilyen hajlékon az pl mit tud csinálni helyette.

Én vagyok csak ilyen kis merev vagy másoknak is nehezére esnek a gyakorlatok?

Még az egyenes háttal ülés is probléma mivel megfájdul a hátam tőle.



2021. jan. 20. 21:41
 1/8 anonim ***** válasza:
62%

[link]


Nem cél, hogy a demonstrátor hajlékonyságával csináld.

A lényeg, hogy törekedj a helyes tartásra, részletekre. A gyakorlás adja hajlékonyságot, de az hogy valaki hajlékony, nem jelenti, hogy jól csonálja.


Este egyébként jóval hajlékonyabb az ember. Az is segít ha nem eszel estére.

Minden kezdet nehéz! ;)

2021. jan. 21. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 jazminka9505 válasza:

Azt tudom tanácsolni, hogy ne 20-30 perces videókat keress. Ezekben egyszerűen nincs elég ideje az oktatónak, hogy eleget beszéljen, mutasson könnyítéseket stb. Sajnos ingyen elég nehéz jó órát találni. Őket viszont tudom ajánlani:


[link]

itt a videók között sok teljes órát találsz (leginkább tavaszról): [link]


[link]

2021. jan. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen! Belenéztem a srác videóiba.

Ma ki is fogok próbálni egyet.

Látom itt lehet befizetni online kezdő kurzusra.

Szerettem volna amúgy is egy ilyesmire előfizetni, de tényleg nagyon fontos lenne számomra, hogy olyan oktatót találjak, aki tényleg nagyon nagyon kezdőknek tud magyarázni, és elmondja azt is , hogy ezt a gyakorlatot ha nem tudom így csinálni, mert nem vagyok még eléggé hajlékony akkor csináljam úgy...

Mert pl amikor az a lényeg , hogy egyenes legyen a gerinc és úgy hajoljunk előre, de mondjuk a hajlékonyság hiánya miatt ez nem megy, akkor pl jól meggörbített háttal tudok lehajolni és azzal meg gondolom , hogy pont az ellenkező hatást érném el.

2021. jan. 21. 18:58
 4/8 A kérdező kommentje:

ismét jelentkezem. tegnap megcsináltam 2 jógát a sráccal, nagyon tetszett, és tényleg elmondta , hogy ha ezt így nem tudod , akkor hogy csináld...végre az ember azt érzi, hogy nem csak a haladó jógásokra gondol, hanem azokra is akik egyáltalán nem hajlékonyak.

Még kicsit ismerkedem vele, aztán majd lehet befizetek egy kezdő jógára..:)

2021. jan. 23. 08:52
 5/8 A kérdező kommentje:
jaj hát a legfontosabbat elfelejtettem. Köszi , hogy belinkelted..:D
2021. jan. 23. 08:53
 6/8 DominikX válasza:

Na igen sok kezdő jóga videó olyan pózokat csinál, hogy elbizonytalanítja az embert.

“Most komolyan ezt mindenki meg tudja csinálni kezdőként, csak én nem?”


Ilyenkor en azt szoktam, hogy vagy kitalálok könnyítést ott fejben, és csinálom ugy ahogy tudom, vagy nezek utána videókat hogy hogyan lehetne másképp. De sokszor az us eleg ha behajlítod a térded egy kicsit

2021. jan. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Youtube: Szokj rá a jógára 25 napon át szokat rá :) és ő is sokszor mondja a könnyítéseket. Én is hiába vagyok vékony, hajlékonyságom az idő előrehaladtával még rosszabb is lett :D ideje volt elkezdenem.
2021. febr. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, olyan gyorsan írtam hogy az eleje érthetetlen "Szokj rá a jógára" így keress rá és megtalálod a 25 napra beosztott jóga órákat. Még találhatsz az odalán sok hasznos videót.
2021. febr. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!