Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Rossz térddel szertorna...

Rossz térddel szertorna mennyire lehetséges?

Figyelt kérdés
A térdem kb 4 éve nem az igazi. Orvosok se tudják mi baja. A lényeg annyi hogy ha nyújtok vagy térdelek és "ráülök" a bokámra kiakadt a térdem. Ez azt jelenti hogy nem bírom kinyújtani mivel "kiakadt" és ha erőltetve kiegyenesítem a lábam vissza roppan ugrik a helyere ami nagyon tud fájni . Aztán napokig alig bírok járni. Imádom ezt a sportot kiskoromban is csináltam. Tudom már nem fogok tudni versenyezni de itthon nagyon szeretném folytatni. Hogy tudnám megoldani hogy ne akadjon ki a térdem? Vagy erre már semmi esély? Próbáltam szépen lassan nyújtani de nem ment. Kiakadt. Előre is köszönöm a segítséget!!

2021. febr. 17. 22:10
 1/2 anonim ***** válasza:
Aprólékosan próbáld terhelni a térded, lehet a szalagok vannak megnyúlva és nem tartják normálisan. Pici guggolások, apránként lépcsőzz, sétálj stb. Szóval építs fel a térded köré egy új tartóizomzatot... Gyógytornász is segíthet. Vagy akár egy tape is, ami fixálja a térded😁 Ha kitartó vagy, talán még versenyezni is visszamehetsz. (Azért ez még mindig jobb, mintha szalagod szakadt volna vagy bármi)
2021. febr. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Persze sokkal jobb ez egy szakadásnál. Megpróbálom megerősíteni a térdem. Köszi a tippet ☺️
2021. febr. 17. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!