Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan érdemes edzeni? (bővebb...

Hogyan érdemes edzeni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sosem értettem miért mondják azt, hogy "magam miatt akarok sportolni". Ez 60+-osan egy stroke után hihető, de szerintem mindenki az ellenkező (uram bocsánat azonos) nemnek akar imponálni... Kövezzetek meg, ha hiú vagyok: én is! Nem érdekel hány kiló vagyok, kib4szni se (feltétlenül) akarom magam, csak testzsírszázalékot szeretnék csökkenteni.


Azt kell tudni rólam, hogy huszonegy éves fiú vagyok, 185 cm, 76,8 kg. Tudom a méretekből nem tűnik úgy, hogy túlsúlyos vagyok, de csak, hogy érzékeltessem: 95 cm a hasam és 61 (!!!!) a belső combom.


Én ennél 20-25 kilóval voltam több pár éve, amit leadtam. Kár, hogy akkor nem mértem magam... Mindenesetre most nem érzem, hogy bármivel is vékonyabb lennék, de ezt be lehet tudni a frusztrációnak is...


Azóta próbáltam gyakorlatilag mindent és nulla sikerélményem volt. Biciklizést, futást, saját testsúlyos edzést, izomépítést, olyan edzést, ami csak a nyújtásra megy rá (fájt is a maszkulinitásomnak) calisthenics-et (elég kezdetleges formában) is...


Utóbbi a legszimpatikusabb, mert izmos, kidolgozott testsúlyos hoz létre, alacsony testzsírszázalékkal és még erős is lesz tőle az ember.



Sajnos alapvető dolgokkal nem vagyok tisztában és a nagy hírzaj miatt fogalmam sincs kinek higgyek (talán az itt válaszolók azért jobbak, mert itt nincs "nézettség"):

Fogalmam sincs, hogy:

...mennyi az ideális edzés időtartama (hogyan oszlik meg a kardio/izomépítés)

...mennyi zsírt lehet leadni és mennyi izmot lehet építeni pl 3 hónap alatt

...ér-e bármit a futás/biciklizés/gyaloglás

...mennyire szükséges a fehérje/-por (vagy akár a fehérje, alapvetően növényi étrenden vagyok (nem vegán csak... Majdnem)

...mennyi kcal-t égetek el egy nap, csak a létezéssel (olyannyira, hogy se munkám, se csajom, egyetem is online van)

...inkább a sport vagy az étrend számít-e a testzsírarány csökkentésében


Szóval én nem állítom, hogy hiányolom a modellalakot, de igenis többet tettem bele annál, hogy semmi ne látszódjon...

Kösz a válaszokat


2021. febr. 23. 00:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, hogy haszontalan lesz a válaszom, de az lenne a normális, ha magad miatt edzenél. Én pont leszarom, hogy mit gondolnak a csajok, abszolút nem érdekel, nem is foglalkozom velük, csak saját magamnak edzek és ezzel konkrétan minden barátom/edzőtársam így van.


Amit még ajánlani tudok, csak, hogy ne legyen full haszontalan a válasz, az az, hogy keress egy edzőt. Én is mesterrel edzek (mondjuk boxolni nehéz lenne máshogy :D), aztán ő nekem mond mindent, arról nem is beszélve, hogy olyan edzések vannak, hogy utána nem bírok elmászni az autóig és alig bírok váltani menet közben. Így néz ki egy jó edzés. Amikor az abszolút 100%-ot kipréseled magadból és az edzés után 10 percet vagy a földön, mert annyi idő kell, hogy újra meg tudj mozdulni. Nah, egy ilyen edzést találj és emellett figyelj az étkezésre, mert az a legfontosabb. Ennyit tudok. Tudom, nem sok, de ha már muszáj voltam kommentálni, akkor legyen benne kis help is.


Sok sikert, bró, küldjed neki, mint a vadállat! Az az igazi!

2021. febr. 23. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Az edző mellett nem árt egy dietetikust is felkeresni. Illetve, ha ennyire nem akarod beleásni magad, akkor csak egészségesebben étkezni, több gyümölcsöt, zöldséget fogyasztani, rendszeresen napi 5x étkezni. Tudom, ez nem edzős tipp, viszont ha változtatni szeretnél először az étkezésen kell.
2021. febr. 23. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

...mennyi az ideális edzés időtartama (hogyan oszlik meg a kardio/izomépítés)


-Személytől és edzettségtől függ. (személyi edző tud segíteni pontos adatokkal)


...mennyi zsírt lehet leadni és mennyi izmot lehet építeni pl 3 hónap alatt


-Személytől függ. (személyi edző és, vagy dietetikus tud segíteni relatív pontos adatokkal és segítséggel)


...ér-e bármit a futás/biciklizés/gyaloglás


-Igen. Zsírt égetni lehet vele. Izomépítéshez viszont nem feltétlenül jó választás. (személyi edző tud segíteni)


...mennyire szükséges a fehérje/-por (vagy akár a fehérje, alapvetően növényi étrenden vagyok (nem vegán csak... Majdnem)


-Nem feltétlenül szükséges. Ha betudod vinni az elegendő fehérjemennyiséget a sima étrendeddel is, akkor fölösleges. Azt hiszem olyan 1.5-2 gramm fehérjét szoktak ajánlani testtömeg kilógrammonként.


...mennyi kcal-t égetek el egy nap, csak a létezéssel (olyannyira, hogy se munkám, se csajom, egyetem is online van)



- [link]



...inkább a sport vagy az étrend számít-e a testzsírarány csökkentésében


-Is-is.

2021. febr. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A fehérje erősen túl van fújva. Fehérje port semmiképpen nem ajánlom, felesleges. Én teljesértékű növényi étrend mellett edzek és sokkal jobban fejlődök, mint amikor még ettem állati ételeket. Ha gondolod szívesen segítek akár privát üzenetben is. Pl kezdésnek az étrendedet írhatnád le, mert sajnos azt tapasztalom, hogy a növényi étrend önmagában nem elég, ugyanis rengetegen rosszul táplálkoznak így is.
2021. febr. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mas miatt edzeni jo nagy hulyeseg... csak ugy van ertelme ha szereti az ember. Kit izgat h melyik csajnak mi jon be van hal bőven... persze enis edzek evek ota de nem ezert. Am az iromanyodbol az jon le h sose kovettel etrendet es gozod sincs rola. Amig az nincs rendbe addig tokmind1. Ha hajlamos vagy a hizasra a kajan fog eldolni. Persze normalis edzesterv is kene.. jardio meg sulyzos edzes.
2021. febr. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

5, Szigorú étrenden sose voltam, de jó 20-25 kilogrammot fogytam majdnem teljes egészében az étrenddel szóval... De egyébként azt aláírom, hogy messze "nincs tisztában minden".


/Mindenkinek köszönöm a választ/

2021. febr. 24. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!