Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 50 kilós mozgásszervi beteg...

50 kilós mozgásszervi beteg 27 éves fiúként milyen küzdősportot végezzek, amivel erősödhetek és önvédelemre is jó?

Figyelt kérdés
1 éve diagnosztizáltak autoimmun bechterew-et (ami hosszú távon az ízületek beszűkülésével és a gerinc elcsontosodásával jár) és nagyon ajánlott mindenféle sport számomra. Mivel az utóbbi időben lelkileg is gyengültem és kiszolgáltatottabb lettem a társadalom számára így arra gondoltam kellene valami küzdősport, amivel erősödhetnék is (csonttömeg csökkenésem is van a részben a súlyomból adódóan is) és önvédelemre is jó lenne. Nem tudom egyáltalán való nekem bármiféle küzdősport. Egyelőre nem vagyok mozgássérült, tudok kerékpározni (vszeg futni is de nem szoktam), ugrani illetve mozogni. Orvosom szerint minden végezhető amit bírok (kivéve +40 kg-os súlyokkal való emelés/fekvenyomás stb.).

2021. márc. 6. 18:41
 1/1 QvanyadatMDRTR ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom a mai világban nem nagyon kéne fizikai kontaktba kerülni, mármint hogy nem a bunyó a megoldás, vannak törvények és jól kell tudni kommunikálni. És nem tudom m ilyen küzdősportot végezhetnél, de mivel amúgy is minden küzdősport alapja a saját testsúlyos edzés, és abban nem is kell +40kg-kat emelgetned, így én azt ajánlom kezdj el saját testsúlyos/fegyenc edzést vagy streetworkoutot. Ezekben legalább nem lez az, hogy rádrúgnak és eltörsz, hanem valszeg ha kell akkor idővel abba fogod majd hagyni és annyi.
2021. márc. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!