Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hosszabb szünet után most...

Hosszabb szünet után most kezdek újra az edzésbe (aerob+súlyzós), mi a tanácsod? (27 éves,165 cm,57 kg - nő)

Figyelt kérdés

Az a logikus, hogy előbb izomtömeg-építés és aztán diéta - legalábbis nekem. Egyetért?


Így mennyi legyen a heti aerob?


Köszönöm:))))



2012. júl. 24. 09:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Tömegvönelés kell igen, ahhoz nem kell aerob. Azt majd szákásításnál.

Most tömegnövelő étrend + súlyzós edzés.

2012. júl. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És milyen protein készítményre esküsztök mellé?
2012. júl. 24. 10:16
 3/4 anonim ***** válasza:

Először is egy jó tömegnövelő étrend kell, amit ki tudsz egészíteni proteinnel és gyors szénhidráttal edzés után.

Multivitamin is kell, pl Mega daily one, Vitabolic, stb.

Legyen napi 2-2,5g*testtömegkg a fehérje és nőknél 3-4g*ttkg a szénhidrát.

Ezekből rakd össze:

fehérje: sovány húsok, tojás, sovány túró, protein tápkieg.

ch: zabpehely, rizs, krumpli, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség. Kevés gyümölcs mehet, de a cukortartalom miatt én nem ajánlom nagy mennyiségben még tömegelésnél sem.

zsírok: omega3, lenmagolaj.


Szerintem heti 1-2 aerob belefér, ha nem vagy hard gainer.


Mintaétrendek: [link]


Sok jó protein van, pl: VPX Syngex, Scitec 100%whey, Biotech nitro pure whey gold, Dymatize elite whey, Twinlab whey fuel, Whey c6, stillmass 6:3:1, Gaspari myofusion, stb..

Edzés után mehet nálad 30g protein +30g dextróz vagy vitargo (vagy supercarb fast, carbox, stb.)

Reggel is teheted a protein a zabpehelyhez.

2012. júl. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Húúú, köszönöm a teljes választ :)
2012. júl. 24. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!