Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Egy kezdő 27 éves srácnak aki...

Egy kezdő 27 éves srácnak aki csak 3 hónapja kezdett el futni a nulláról, a 12 km es táv az jó eredmény vagy rossz? Sajnos egyenlőre csak ennyi megy. Heti 3x megyek futni. Elötte soha nem sportoltam.

Figyelt kérdés
2015. dec. 22. 17:02
1 2
 1/12 Cortez70 ***** válasza:
Szerintem ez jó. Amúgy egyelőre, nem egyenlőre. Utóbbi mást jelent.:)
2015. dec. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszi :)
2015. dec. 22. 17:10
 3/12 Cortez70 ***** válasza:
Szívesen, jó edzést.
2015. dec. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Megnéztem a telefonomban és nem is egész 3 hónapja csinálom. 10. hó 10. én kezdtem. amúgy nagyon élvezem. utána marha jólérzem magam. felszabadult vagyok és boldog. Amúgy közben is jólérzem magam. szóval azthiszem megtaláltam a nekem megfelelő sportot :)
2015. dec. 22. 17:30
 5/12 Cortez70 ***** válasza:
Szuper dolog, ha rátalálsz arra, amivel jól érzed magad. Nálam ez a súlyzós edzés és a foci. De mindenkinek más jön be.
2015. dec. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
a súlyzózás jó dolog szerintem :) én fekvőt szoktam nyomni. 25-30 at 4x egymás után 1-1 perces szünetekkel. gondolom a fekvenyomás is hasonló dolog lehet. mondjuk még soha nem csináltam, de egyszer kipróbálnám.
2015. dec. 22. 18:13
 7/12 Cortez70 ***** válasza:
Ha erősödni és méretben növekedni szeretnél, akkor nem árt a súlyzós edzés. 20 feletti ismétlésszámú fekvőkkel inkább már csak állóképességi edzés lesz. Persze van akinél ez a cél.
2015. dec. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Igazából a karom az elég szépen nől tőle. azonban a vállaim nem. Sajnos nem néz ki jól hogy a vállaim le vannak maradva a bicepszemhez képest... Szóval be fogok szerezni súlyzót. Nem is keveset. 2x 30 kilóra gondoltam, persze szerelhető kivitelben, mert elsőre biztos nem fog menni ennyivel. Aztán majd szépen elkezdem a vállamat kidolgozni.


amúgy a fekvőt lehet nehezíteni. gumikötéllel illetve hogy minél magasabbra helyezem a lábamat. akkor igen is lehet vele érni hogy nagyobb terhelésnek legyenek kitéve a végtagok. Az én lábaim a széken vannak amikor nyomom. egy idő múlva már nem volt kihvás a sima fekvő. terembe nem szeretnék menni mert zavarban lennék.

2015. dec. 22. 18:23
 9/12 Cortez70 ***** válasza:
Persze egy ideig tudod nehezíteni, de nekem a széken végzett is könnyű. Azt lehet még tenni, hogy súlymellényben fekvőzöl. Ha veszel súlyzót azzal már többre mész. Addig meg vállra pl jó a falnál végzett kézállásban történő karhajlítás. Ha az nem megy , akkor pike fekvőtámasz.
2015. dec. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
köszi a tanácsot :) az a fajta fekvő kicsit félelmetes számomra. félek hogy fejre esem... lehet inkább marad a súlyzó.
2015. dec. 22. 18:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!