Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt tud egy...

Mennyi idő alatt tud egy gyerek eljutni a futószáras lovaglástól odáig, hogy már futószár nélkül lovagol?

Figyelt kérdés
A lányom (10 éves) már vagy 3 éve lovagol (igaz nyarakat kihagyja mert akkor táboroztatnak) és heti csak 1x de még mindig csak futószáron megy. Korábban kérdeztük, de nem mondanak semmit, csak hogy még nem. Nem akarom bántani Őket mert tudom hogy nagy felelősség, csak kíváncsi vagyok. Ha nincs még ott tudásban semmi gond, de mondhatnák, hogy miben fejlődjön.

2021. márc. 26. 21:35
1 2
 1/16 anonim válasza:
55%
Én egy olyan fél évet voltam futószáron
2021. márc. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
100%
Heti 1 lovaglással is max 1 èv alatt el kène jutni arra a szintre, hogy futószár nèlkül tudjon ügetni.
2021. márc. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
köszi akkor beszélek az oktatókkal, hogy legalább mondjanak valamit.
2021. márc. 29. 08:43
 4/16 anonim válasza:
Én csak kéthetente járok, de nekem is egy nyolc hónap volt
2021. márc. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
köszi, korod?
2021. márc. 30. 16:25
 6/16 anonim válasza:
Akkor tizenegy voltam
2021. márc. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
41%
Mindenki a futószár ellen van és hogy minél hamarabb le akar kerülni róla. Én olyan boldog lennék most ha anno kicsit többet vagyok futószáron. Akkor talán most egyszerűbb lenne a helyzetem. Tudom, kívülről nehéz átlátni a futószáron való lovaglás fontosságát, meg nyilván annak minőségétől is függ. De ha a fejlődés célja érdekében és a biztosabb ülés elsajátítása érdekében van még futószáron a gyerek és tényleg tanítani akarják ezzel nem pedig csak lehúzni a szülőket pénz ügyileg, akkor később meg fogja még köszönni a gyermeked, hogy mèg futószáron lovagol.
2021. márc. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
Persze, itt nem is arról van szó hogy utána nem is látok futószárat, hanem arról, hogy van egy alapszintű ismeretem, aamivel biztonságosan el tudok menni a fedelesben vagy kint
2021. márc. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok a futószár ellen, mint írtam nekem is fontos a biztonság, de a gyereknek kell valami élmény is mert ez így elég monoton és már eljutott oda hogy nem akar menni. Ha ez fontos és így látják nem vitatkoznék, csak többször kérdeztük és igazából kitérő válaszok jöttek. 3 év után ezek szerint, ahogy írták itt többen el lehet jutni odáig, hogy legalább néha elengedhetnék pár percre hogy élvezze a gyerek.
2021. márc. 30. 19:26
 10/16 anonim válasza:
100%
Ennyi idő alatt már rég elkellett volna jutnia oda, hogy szabadon ügessen. Szerintem érdemes lenne kipróbálni egy másik lovardát, hogy ott mit mondanak. Ha meg is kérdezted az oktatót és csak kitérő válaszokat adott, akkor valószínű,hogy csak leakarnak húzni pénzzel. Ennek így nem sok értelme van, hogy 3 éve futószáron lovagol, így sose fogja megtanulni a helyes szártartást meg a ló irányitását,segítságadásokat. 5 év futószáras lovaglás után akarják majd szabadon engedni vagy mi? Más lovardakba 2-5 hónap után már levesznek futószárról, persze ez attól is függ ki mennyit jár lovagolni.
2021. ápr. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!