Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Első vágta futószáron?

Emese kajtár kérdése:

Első vágta futószáron?

Figyelt kérdés

sziasztok! tegnap (11.27) én probáltam meg először a vágtát azt monták nem stabil az ülésem és nyomjam le mégjobban a sarkam meg szoritsam mégjoban a lovat de már annyira szoritottam meg annyira lenoymtam hogy csak na.

meikben könnyeb munkavágta vagy vadászvágta ? az edzőm minden tanulót munkavágtában tanított de ugy érzem nekem a vadászvágta sokkal jobban és könnyedébben menne szerintetek megmondjam neki?vagy megkérdezzem hogy esetleg tanit e ugy engem? tegnap megprobaltuk a munkavágtát de hiába próbáltam ellazulni és felvenni a ló ritmusát nem birtam a nyeregben maradni!!!! ez mitől lehet? én vagyok béna vagy én vagyok a béna? szerintem megkönnyítené a dolgom ha a ló nem menne gyorsan hanem az átlag vagy átlag alatt menne (vágtában) segítsetek irjatok le mindent amit a vágtárol tudni kell előre is thx!



#elsovágtaló
2016. nov. 28. 19:39
 1/3 anonim ***** válasza:
82%

Namost mar az elején gondok vannak, de elsősorban nem Veled, hanem azzal, amit tanítanak Neked. Semmit nem kell nyomni es szorítani. Nagyon rossz ulesed lesz, ha erővel próbálsz a nyeregben maradni - a laza, a lo mozgását követő puha ülés egyensúlyban a lovaglás alapja. Nem kell es nem is szabad szoritanod - oda kell zárni a labszarat a lo oldalához, terded szinten, de ne szoritsd, attól csak merev lesz az ulesed. Egyensúly a kulcsszó. A sarkad szinten: nem lenyomni kell, hanem leengedni: puhán kell rugoznia mozgás közben.

Nem tudom, milyen lovon tanulsz, nem minden lónak könnyű kiülni a vagtajat, de a laza csípő elengedhetetlen - próbáld felvenni ez a hátulról előre mozgást, mintha csak végig akarnad "törölni" a nyerget. Ha nagyon nem megy, masik lovon próbálkozz, kérd meg az edzod nyugodtan.

Írj, ha vmi nem megy es sok sikert! ;)

2016. nov. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kisbéri félvéren :) nem tudom számit e de kanca :)
2016. nov. 29. 15:13
 3/3 A kérdező kommentje:
és köszi a választ :3
2016. nov. 29. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!