Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futók közt aki nem versenyez,...

Futók közt aki nem versenyez, az komolytalan?

Figyelt kérdés

Akik versenyezni kezdenek és akik soha, köztük a kezdő motiváció is teljesen más?


Pl. én terepen futok, viszont azért kezdtem el mert szerettem a túrázást, szép helyeken járni, és zavart hogy szinte csak hétvégéken tudtam menni, aztán eszembe jutott hogy ha futva mennék akkor gyakrabban kijutok hegyekbe, erdőkbe.


És ez bejött. Minden második nap futok, havi kb. 100-150 km-t.


De többen kérdezték miért nem megyek versenyre, mert ennek így mi értelme akkor, és valahogy nem értették, hogy a túrázás kiváltására kezdtem el futni.


Egyébként annak mi az oka, hogy pl. az én futáshoz való hozzáállásom (nyilván másnak is van ilyen vagy hasonló), az valahogy nem vagy nehezen értelmezhető.


A versenyzés célú viszont tényleg teljesen egyértelmű és az emberek azonnal el tudják helyezni a fejükben.



2021. márc. 26. 23:11
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

A legtöbb hobbi futó sosem jár versenyre, nincs ebben semmi komolytalan.

(Azt mellékesen jegyzem meg, hogy én néha járok, de járvány miatt nyilván több mint 1 éve nem voltam - most nincs, nyáron ősszel meg felelőtlenség lett volna - és nincs semmi probléma, sőt soha nem futottam ilyen sokat)


Azért meg irigyellek, hogy hétköznap terepre tudsz menni, nekem ehhez túl sok a munkám, ileltve nem olyan helyen lakok.

2021. márc. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

# 1


szerencsémre Egerben élek, 10 perc és már a dombok tetején járok

2021. márc. 27. 11:08
 3/6 anonim ***** válasza:

Értelmezhetetlen kategória ez, hogy "komolytalan". Ki szerint? És az miért kéne hogy engem érdekeljen? :)

Én elsősorban az egészségem érdekében futok és szándékosan lassan, mert úgy ég legjobban a zsírom. :) Nem ambicionálom a versenyzést, sőt, még a futókörön sem akarok megelőzni senkit.


De persze tisztelem mindenkinek a felkészültségét, eredményét, aki versenyen indul. Meg azokat a futókat is, akik nem.

2021. márc. 28. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
58%

Ismerek olyat aki azzal büszkélkedik, hogy évi 35-40 futóversenyen vesz részt.

És hát nem az élmezőnyben vitézkedik, hanem 2 óra + os félmaratonokat fut de roppant büszke magára, hogy micsoda eredményeket tud felmutatni.


Szerintem meg ez a komolytalan...

2021. márc. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
igen.
2021. ápr. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

# 5


Miért az?

2021. ápr. 6. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!