Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Inkább váltsak edzőt, vagy...

Inkább váltsak edzőt, vagy tegyem szóvá a hallottakat?

Figyelt kérdés

A minap gondolkoztam, hogy hátha hamarosan valamilyen formában nyithatnak a termek, és ennek kapcsán gondolkoztam el azon, hogy akkor rögtön edzőt is kéne váltanom?


Sajnos ez a testépítés mint olyan nem az én sportom, ha lehet mondani nincs hozzá érzékem, annyira nem is "érdekel" hogy pl videókat nézegessek, olvassak, tanuljak róla. Ugyanakkor szeretnék jól kinézni.

Úgy gondolom, hogyha egyedül edzenék annak előbb-vagy utóbb sérülés lenne a vége.

Ezért én inkább kifizetek egy edzőt, és akkor a segítségével csinálom normálisan.

Eddig így is volt, majdnem 2 éve jártam már a zárás előttig.

Az edzőmet egy hozzáértő, lelkiismeretes embernek vélem, tudja mit beszél, és mindig vannak új ötletei, folyamatosan fejlődök.

Azonban mint ahogy írtam, ez nem az én sportom.

Ebbe néha beletartozik, hogy lankad a figyelmem, elkezdem helytelenül csinálni a gyakorlatot, úgy hogy nekem fel se tűnik. Ilyenkor szól.

"Ezért fizetem." (hogy ott legyen, figyeljen, és szóljon, segítsen)

Volt már, hogy úgy éreztem, hogy még mindig nem megy 100%-ig helyesen az a bizonyos gyakorlat, de már annyiszor szólt, hogy azért nem szól mert kellemetlen lenne.


Viszont a barátnője is egyre többször ott van, és már hallottam félfüllel többször is, hogy magyaráz az edzőmnek, hogy én milyen szarul edzek, meg rossz nézni stb...

Aztán ezen el is gondolkoztam, hogyha ez a véleménye, és tegyük fel igaza van, mert mondjuk elég gáz, hogy 2 év után sem érzek rá minden gyakorlat helyes végrehajtására...és egyedül még így sem tudnék edzeni mint most.

Akkor....ő nyilván ellenem címezte ezen mondatait, de valójában a saját barátja, azaz az edzőm ellen beszél, nem?

Mert nekem ebből az jött le, hogy oké, ha szarul csinálom az nem jó de én azért fizetek valakit, hogy ne csináljam szarul....akkor miért fizetek?


Tisztában vagyok vele, hogy nekem jobban ott kéne lennem fejben, és koncentrálnom, ez nem az edző hibája.

Viszont az ha nem szól,vagy nem szól akár többször is hogy ez így szar, és inkább beletörődik, hogy szarul csinálom akkor az már az ő hibája.


Mert mint írtam, nekem az a gondolatmenetem, hogy tudom hogy nem tudok koncentrálni, nem tudom a gyakorlatokat helyesen kivitelezni--->ezért fizetek egy embert aki magyaráz, segít, szól.

És annak ellenére, hogy jelen van, kreatív, szól 1-2x hogy "héló" de nem mindig, és már másnak is feltűnik, hogy én szarul edzek akkor itt az edző a ludas, nem?


Remélem érthető mire akarok kilyukadni.

Nem tudom, hogy ezt így felhozzam neki, vagy jobban járok egy másik edzővel?



2021. márc. 31. 17:59
 1/1 anonim válasza:

Se az edző, se a csaja, se senki, aki valamilyen szolgáltatást nyújt ne tegyen megjegyzéseket a vendégére és ne gúnyolódjon rajta! Teljes jogos, hogy nem esik jól neked.


Menj olyanhoz, aki foglalkozik veled és lehetőleg nem a párjával cseveg közben. Az utóbbi nem vall profizmusra.

2021. ápr. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!