Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan legyen önbizalmam...

Hogyan legyen önbizalmam balhékban?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok,2 évet boxoltam és elég nagydarab is vagyok.Sok olyan szitu volt,hogy egy 50 kilós osztálytáram "befenyített",mert nem mertem kiállni magamért,pedig simán "széttéptem" volna a küzdősportos múltam miatt,és a nagy erőkülönbség miatt. Ahogy kiabálásra kerül a sor elkezd nagyon verni a szívem,és remegni a kezem,és nem merek kiállni magamért,ütni is csak a legvégső esetben.Elég visszahúzódó vagyok alapból is,és mindig úgy neveltek hogy ne verekedjek,ne balhézzak,óvtak minden vitától,és gondolom ettől is lettem ilyen.Csak azt nem értem,hogy apám agresszív,ő nem nézi hogy hol van,és kivel áll szemben,bárki elé oda mer állni,és anyám is kimeri nyitni a száját egy balhé során,nem húzza meg magát.Valaki járt hasonló cipőben?Mit tudnátok tanácsolni,hogy ne hagyjam magam elnyomni?Előre is köszönöm a válaszokat!

2021. ápr. 4. 21:41
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Néha úgy érzem hogy elkezd nőni az önbizalmam,aztán kapok egy beszólást,és megint nulla lesz.Megpróbálom elfogadni magam,csak az iskolába mindig megkaptam hogy ilyen vagyok,meg olyan vagyok,meg dagadt vagyok,és közbe meg mondhatom hogy viszonylag jóképűek számítok,meg sportos is vagyok,de még ígysem tudom elfogadni magam,mert ha kapok egy bókot a külsőmmel kapcsolatban,akkor mindig mondom hogy utálom ha valaki megdícséri a külsőmet,mert nem hiszem el hogy komolyan gondolja,és azthiszem hogy csak gúnyolódik.
2021. ápr. 5. 00:03
 12/16 anonim ***** válasza:
93%

Hát ja, ez tipikus pszichológiai probléma. Kedden már nincs ünnepnap, keress is egy szakembert. Nem kell halogatni, jobb minél korábban nekiállni az önismeretnek és a problémamegoldásnak.

Tudom, hogy 18 éves vagy, de ha úgy érzed, akkor nyugodtan vond be a szüleidet is a keresésbe. Lehet, hogy ők ismernek is valakit, aki ismer valakit, aki ismer egy jó pszichológust.

Sőt ha úgy van, és megvan az a viszony a szüleiddel, akkor akár a konkrét problémádról és szorongásodról is beszélhetnél a szüleiddel. Lehet, hogy már ez is segítene a dolgon.

2021. ápr. 5. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Igen szerintem nagy részben ez az oka,hogy minden konfliktus helyzettől óvva voltam világ életemben,és ha az iskolában kicsiként kiálltam magamért akkor mindig csak azt látták a tanárok hogy én "bántottam a másikat",azt soha nem látták ha engem aláztak,és tényleg csak akkor szóltam vissza,vagy ütöttem amikor már az utolsó csepp is betelt a pohárban,és elkönyveltek alsóban agresszívnak,meg én voltam a fekete bárány,és a tanárok is úgy álltak hozzám. Egyébkét az óvodában egyáltalán nem volt bajom pl. a csajozással,emlékszem ott simogattam a kislány combját az asztal alatt (:

és ahogy bekerültem általánosba onnantól kezdődtek ezek a dolgok.

2021. ápr. 5. 00:15
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen. Az iskola egy kicsit olyan, mintha egy laktanya és egy börtön keveréke lenne. Mindjárt a bekerülésnél résen kell lenni, és úgy kell viselkedni, úgy kell működni, hogy benne legyél abban a felső rétegben, aki utána dominálni fogja az egész osztályt, mert ha nem, akkor alattvaló leszel, és lesznek, akik beléd fogják törölni a lábukat, pusztán gonoszságból és kedvtelésből. Szomorú, hogy ez így van, de így van.
2021. ápr. 5. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Irany egy profi okolvivo klub!

UTE

Vasas

Ksi

Mtk


Fogadnak olyanokat is,aki csak kezdok. De te sokkat tobb vagy a kezdonel.


Minden okolvivo igy erez kb. Ott a helyed.

2021. ápr. 7. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Kedves kerdezo, anno 18 evesen enis hasonlo voltam. Bar engem azert nem cseszegettek annyira, par konfliktust leszamitva az altalanos iskolaban. De egyebkent nagy valoszinuseggel azer is lettel ilyen, mert igy neveltek, ovtak, teljesen mas szuloi kep van elotted, mint pl egy Borsodi ciganygyerek elott, aki azt latja otthon is hogy allandoan balhe balhe hatan. Attol fugg hogy hogy fenyit be a masik gyerek? Olyanokat mond, probal csicskaztatni, cseszegetni? Enis ismerek egy sracot igaz mar idosebb, judos, Tek galan veri a kommandosokat, civil eletbe meg olyan mint egy pincsikutya. Sokszor a kuzdosport, ero, verekedni tudas, nem egyenerteku, vagyis nem mindig a dominans szemelyisegtipussal, o is detto ugyan ez, barkinek a nyakat le birna tepni, de megis szelid a vere. Azt tanacsolom, hogy vard meg mig el fogja erni a turokepesseged azt a bizonyos hatart, amikor oda fogsz csapni neki,es igy onmagadba is azt mondod, hogy na itt vege ennel tovabb nem. Enis egyebkent olyan karakter vagyok hogy nagyon sokaig turok, viszont ha osszegyulik es robban, akkor viszont nagyon nagyot robban. Es ezekkel a tipusu emberekkel alltalaban igy van. Utana meg jon a meglepodes ha ogy kiutod hogy leszakad a feje. En egyebkent olyan vagyok, ha ugatnak, provokalnak, nem tulajdonitok neki nagy jelentoseget, viszont ha mar megutnek vagy megloknek, fizikalisan hozzam ernek, na akkor rolo le... Es a te esetedben is azt ajanlom. Menj vissza boxolni, provokald ki mig meglok, vagy ut egyet, aztan verd jol pofan..
2021. máj. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!