Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Harcművészet? Küzdősport?...

Harcművészet? Küzdősport? Gyúrás? Nem tudok dönteni...?

Figyelt kérdés

Sziasztok... szeretnék elkezdeni valamilyen küzdősportszerűséget, de igazából én sem tudom, hogy mit is akarok. Régebben, fiatalon jártam Wing Tsun-ra egy keveset, szerettem, de most valami olyasmit szeretnék, aminek azért van harcértéke is. Bár nyilván nem fogok itten nekiállni verekedni, de hátha jól jön.

Mellette szeretnék kicsit formásodni is, hogy ne legyek olyan plöttyedt, mint Barba papa. És szeretnék gyors és fürge is lenni :D

Nem is tudom, mit szeretnék. Testépítés kéne nekem? Vagy küzdősport? Harcművészet?

A városban ahol élek, van Wing Tsun, kick-box / thai-box / k1 / box / savate (így egyben), Karate, és azt hiszem, Judo is.

181cm és 84kg vagyok, ja és van még egy hátráltató tényező, sajna nem vagyok már fiatal :/

32 vagyok.



2021. ápr. 9. 09:39
 1/3 anonim ***** válasza:
50%

Próba, szerencse! Próbáld ki valamelyiket, ha tetszik, csináld, ha nem, hát próbálj ki mást! Így úgyse fogjuk tudni eldönteni, mi tetszene neked.

Én egyikben se vagyok túl jártas, shotokanozni fél éve kezdtem, előtte judoztam (4 évig, de az se olyan sok), de mindkettőt csak ajánlani tudom, szuper sportok! Hajrá, sok sikert :)!

2021. ápr. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
64%

"A városban, ahol élek", és van savate edzés? Magyarországon egyetlen városban van savate edzés, és az Budapest.


Amúgy miért mi döntsük el, hogy neked milyen sportág való, kedves troll? 32 évesen szerintem eléggé felnőtt vagy ahhoz, hogy ne kommentelőkre bízz egy ilyen döntést. Majd ha sikerül eldöntened, hogy mit szeretnél kipróbálni a fent felsorolt stílusok közül, akkor írd ki újra a döntést, de a kérdéskiírásokkal neked nem lesz gondod, az biztos.

Én a fentiek közül a bokszot és a judót ajánlom, persze fontos, hogy találj olyan klubot, ahol van hobbista tréning felnőttek számára, ami nem mindig egyszerű sajnos, de a te csodavárosodban, ahol még savate és K1 edzés is van, ott ezzel biztos nem lesz probléma.

2021. ápr. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Box, savate.
2021. ápr. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!