Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Normális az ilyen izomláz?

Normális az ilyen izomláz?

Figyelt kérdés

Mozgásformától függetlenül mindentől elég könnyen izomlázam lesz és a baj ott kezdődik, hogy ugye ez az izomláz kb 24 óra elteltével jelentkezik és rettentő módon gátol a mindennapi teendőimben. Ha egy kicsit is komolyabb izomlázam van, olyankor alig bírok ébren maradni, és a fejem is olyan kótyagos. Mielőtt bezárták az edzőtermeket lelkiismeretesen jártam kettlebell edzésre két és fél éven át, heti kétszer. Volt is eredménye az edzésnek, de az izomláz utána egyre elviselhetetlenebb volt. Hiába a rendszeresség és túl sem terheltem magam, mégse lett jobb, sőt inkább rosszabb lett. Ha nyújtottam, hengereztem utána, attól se volt lényegesen jobb. Vitaminokat, ásványi anyagokat, halolajat is szedek, és már évekkel előtte is szedtem. Egyszerűen nem tudom, mi lehet a gond. Nemcsak edzés után, hanem egy könnyebb túrázás, de akár egy alapos kádtakarítás után is tud olyan izomlázam lenni, hogy meggátol a mindennapos teendőimben. A fájdalom is rossz, de az, hogy túlságosan tompa leszek tőle fejben, az nagyon aggasztó (ha épp autót kéne vezetnem vagy bármire koncentrálni, az így elég gáz). Régen aerobikra jártam, attól is ugyanígy voltam másnapra, csak akkor még többet tudtam lustálkodni, fiatalabb voltam, kevesebb dolgom volt.

Szerintetek mit lehet ezzel kezdeni? Mi lehet a gond?

Ki kéne vizsgáltatnom magam? Hol kezdjek neki? Komolyan vesz egyáltalán ezzel bármilyen orvos? (35N)



2021. ápr. 14. 18:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Hol lesz izomlázad? Bármilyen izomnál amire éppen edzel vagy mondjuk csak vádli/alkar/...? Étrended rendben van? Hány gramm fehérjét fogyasztasz naponta és milyen ételekből? Eszel húst/tejterméket vagy vegán vagy esetleg?
2021. ápr. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez nem izomláznak hangzik.

Hanem inkább cfs

[link]


[link]

2021. ápr. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Bármilyen izomnál.

Étrendben nem számolgatok. Glutén- és tejmentesen eszem (nem divatból), hús (baromfi, sertés) + zöldség + gyümölcs, amit leginkább eszem, gabonából csak rizs meg zab megy, de főleg a rizs. Krumplit, hagymát, káposztaféléket kerülöm, mert nem vagyok jól tőlük, szóját és kukoricát sem eszem. Főzni zsírral, kókusz-, vagy olivaolajjal szoktam. Ja, és halat és garnélát is szoktam havi rendszerességgel enni, néha kagylót is. Nassolni is szoktam, ilyen aszalt gyümölcs szeleteket meg étcsokit, néha mandulát, tökmagot, szotyit. Én nem érzem, hogy gond lenne az étrendemmel, de hát ki tudja...

2021. ápr. 14. 20:13
 4/7 A kérdező kommentje:
2-es, de én csak addig vagyok megpusztulva, amíg az izomláz durva része tart. Az izomfájdalmam se tompa, hanem erős izomláz, és gyengének sem érzem magam. Ez olyan mintha köd szállna a tudatomra, amíg tart az izomláz durva része. Ahogy az múlik, úgy áll helyre a fejem is.
2021. ápr. 14. 20:22
 5/7 anonim ***** válasza:
Heti 2 edzessel nekem is izomlazam lenne folyton.. az eleg keves. Edz rendszeresen 3-4* akkor par het mulva mar nemlesz..
2021. ápr. 15. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
5-ös, tisztellek, becsüllek, hogy ennyi időd jut edzésre. Én ha többet akarnék edzeni, azt már az alvásidőmből kéne lecsípnem, annak meg még rosszabb vége lenne, mert néha így sem alszom eleget (olyankor még vacakabb az izomláz). És nekem nem magával az izomlázzal van bajom, hanem azzal, amivel nálam jár.
2021. ápr. 15. 08:47
 7/7 anonim ***** válasza:
49%
Hat az a napi 1 ora mindig belefer.. en 6 napot doldozok es ejjel erek haza. +nyilvan van mas dolgom is melette de igyis edzek 4-5* 🤷‍♂️ kinek mi a fontos. Ha kihagyok par edzest es utana ugyanugy megnyomom nyilvan jon az izomlaz es mozogni alig birok
2021. ápr. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!