Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hatásos edzőterv edzőteremben?...

Hatásos edzőterv edzőteremben? (Fogyás, izmosodás)

Figyelt kérdés

Szóval elkezdtem járni edzőterembe (lány) és van rajtam némi felesleg, és elsősorban az a célom, hogy azt leolvasszam (kb 10-15 kg) de eközben szeretnék izmosodni is hátra, fenékre és hasra természetesen. Eddig csak futottam és a súlyzókkal próbálkoztam, viszont szeretném komolyabban elkezdeni az edzést. Személyedzőre nincs lehetőségem sajnos.

Ti mit ajánlanátok, mit csináljak két óra hosszúságban heti 3x? (Kemény és hatásos legyen)



2021. ápr. 20. 21:49
 1/5 anonim ***** válasza:
64%

Pedig nagyon kéne az a személyi edző, mert látszik, hogy teljesen vakon vagy te is, és az alapvető dolgokkal sem vagy tisztában.

Úgy fogsz tudni fogyni, ha elkezded számolni a kalóriákat. Számolnod kell, hogy a megevett kajáidban mennyi kalória van. Ha a diétáddal és az edzéseddel el tudod érni azt, hogy több kalóriát égess el egy nap alatt, mint amennyit megettél/megittál, akkor fogyni fogsz. Ezt hívják kalóriadeficitnek, keress rá az interneten, és olvasgass.


A kalóriadeficit/fogyás és az izomtömeg növelése nincsenek jóban, nagyon nehéz a kettőt együtt csinálni, pláne totál kezdőként. Mivel te lány vagy, ezért gondolom nincsenek nagy izomtömegnövelési céljaidat, inkább csak formásodni akarsz. Ebben az esetben csináld a súlyzós/erősítő edzéseket, mellette menjen a kardió mozgásforma, továbbá a magas fehérjebevitel alacsony szénhidráttal. A lényeg tényleg a kalóriadeficit. Edzhetsz te bármennyit, bárhogy, bármilyen gyakorlatokkal, ha kalóriatöbbletben vagy, akkor hízni fogsz, nem fogyni. A hangsúly mindig az étkezésen van.

2021. ápr. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 neincat válasza:
Keress rá interneten az ilyen mintaedzesekre, es nezd meg utana hogy melyik mit jelent! En ezt fogom csinalni, ha nyitnak a termek, bar en annyira nem vagyok vakon, exemmel jartam egy honapot amikor meg lehetett. Ha van szemelyi edzo a teremben kerheted hogy ha latja hogy valamit nem jol csinalsz akkor javitson ki, altalaban segitokeszek :)
2021. ápr. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez mind szép és jó, csak azt kell érteni, hogy a kijavított, szépen és szabályosan kivitelezett gyakorlatok sem fogják "leolvasztani a zsírt", az a diétán, és a kalórián múlik.
2021. ápr. 21. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazából a kalória számlálást már elkezdtem:) Sajnos a személyi edző a terem miatt nem kivitelezhető.
2021. ápr. 21. 03:44
 5/5 anonim ***** válasza:

#1

Az igaz, hogy kalória deficit kell. Ehhez azonban nem szükséges számolni a kalóriákat, ha az embernek tényleg jó étrendje van.

Éppen hogy kezdőként a legkönnyebb egyszerre fogyni is és izmosodni. A súlyzós edzésekkel és a kardióval egyetértek, de a magas fehérje/alacsony ch arány totál értelmetlen. Izmosodáshoz (pláne neki) egyáltalán nem kell őrült mennyiségű fehérje, a napi bevitel 10-15 %-ánál többet nem kell, hogy kitegyen a protein. A szénhidrátot meg értelmetlen csökkenteni. Ha megvan a kalória deficit, akkor 80 % ch mellett is jó vagy, ha nincs, akkor hiába vitted le 10 %-ra a ch-t, akkor sem fogsz fogyni.

2021. ápr. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!