Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futás nőknek miért előnyös...

Futás nőknek miért előnyös külsőre nézve, míg férfiakat elcsúnyítja?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre egyik facebook futós csoportban és élőben is sokszor láttam hogy futó nők nagyon nagy része szinte ragyog, elég formásak futástól, arcuk kisimult, boldog, míg futó férfiak többsége ennek ellenkezője: összeasszott, elgyötört arcú, lesoványodott vézna karokkal, lábakkal, egyáltalán nem teszi férfiassá őket ez a sport.


Mi okoz ilyen különbséget a két nemnél?


Más is észrevette már ezt a jelenséget?



2021. jún. 8. 19:03
 1/8 anonim ***** válasza:
34%
A futó nők se szépek 🤷‍♂️
2021. jún. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

# 1


arcra vagy hogy érted? azt elismerem hogy legszebb formát edzőtermi edzések tudnak csinálni

2021. jún. 8. 19:08
 3/8 anonim ***** válasza:
20%
Túl gizdák, szálkásak, csontosak. Egyáltalán nem jönnek be.
2021. jún. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

# 3


akkor te is látod ezt a furcsaságot. Nem tudom miért törvényszerű annyit futni hogy ennyire lesoványodjanak. Azért férfias külsőt érdemes megőrizni. Izmosan is lehet futni, csak nem kell minden nap félmaratont.

2021. jún. 8. 19:12
 5/8 anonim ***** válasza:
Én részemről inkább maradok a kerékpárnál és az úszásnál 😇 #3
2021. jún. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem kell általánosítani sem.
2021. jún. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik tanáromra (férfi) ez teljesen igaz. Nagyon vékony - nem szálkás, hanem vékony, de nagyon. Rendszeresen fut, nem is akárhogy. Nyilván közrejátszik a genetika és még ezer tényező, de sok olyan futót (mindkét nem képviselőit) látni, akik izmosak, formásak, nem kifejezetten vékonyak. Szerintem (nem vagyok szakértő) a futás nagyon jó, de önmagában nem elég. Ahogy ez sok más mozgásformáról is elmondható. Tény, hogy rengeteg izmot átmozgat, javítja az állóképességet, formálja - főként - az alsótestet, de szerintem más is kell kiegészítésnek.

Az az egy Facebook csoport meg csak egy Facebook csoport, nem lehet komoly következtetéseket levonni az ott látottakból :).

2021. jún. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
26%
Úgy futás témától függetlenül nekem is elegem van már ebből a karcsúsodási zsírkomplexusból, amit mostanság folytatnak. "Jaj, istenem, innen le kell még faragni három millimétert!" Szerintem egy srác legyen inkább emberesebb darab. És igen, pláne 30 felett a szálkásítás, zsírtalanítás nem csak hasi barázdákkal jár, hanem olyan ráncokkal az összeesett képükön, hogy az nemigaz. Ahhoz már persze nincs képességük, hogy azt is lássák magukon.
2021. jún. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!