Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyennek számít futásban az,...

Milyennek számít futásban az, hogy kicsit több, mint 3 km-t 22 perc alatt futok le kezdő futóként?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 16 éves vagyok, nemrég kezdtem el futni, gondoltam 3 km kezdésnek talán jó lenne úgy, hogy nem adok ki magamból mindent. Az én koromban milyennek számít ez a táv 22 perc alatt? Valamint mit tanácsolnátok a hatékony zsírégetéshez? A saját testsúlyos edzés miatt egy kis izmot sikerült magamra rakni, de azért van rajtam egy kevés zsír is, amit szeretnék leégetni. Ez kb annyit jelent, hogy nem 4 kockás hasat szeretnék, mint jelenleg, hanem 6 kockásat. A táplálkozásra is próbalok figyelni amennyire lehet, minden nap próbálok elegendő fehérjét bevinni.

2021. jún. 8. 19:49
 1/5 anonim ***** válasza:
45%
Nem akarlak elkeseríteni, de borzalmas. Az iskolai tesiórákon nem volt futás?
2021. jún. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem - bár nyilván van hová fejlődni - nem rossz az a 22 perc, veled egykorú vagyok és nekem is kb. ennyi időbe telik (hozzáteszem, hogy nagyon rossz futó vagyok, hiába sportolok 6 éves korom óta hosszabb (max 1-1,5 hónap) megszakítás nélkül). Valószínűleg itt is le fogják többen írni, hogy a kockahas előfeltétele az alacsony testzsírszázalék, plusz ha nincs minek kilátszani, akkor nem is fog. Kevesebb bevitt kalória az elhasználtnál, sok fehérje. Ha nem tervezel testépítőnek lenni, szerintem felesleges mindenféle kőkemény, szigorú diétát követni. Ennyi idősen biztos jó az anyagcseréd is, mozgás mellett pláne, ezzel nem lehet nagy gond. (Zárójelben megjegyzem, hogy vannak, akiknek megadatik a kockahas, és vannak, akik csak rengeteg-rengeteg munkával és szenvedéssel tudják elérni. Nem is áll jól mindenkinek, de nem ismerem a genetikai adottságaidat, nem láttalak még, a nemedet is csak tippelem, és végképp nem vagyok szakértő ezügyben, szóval ne vedd véresen komolyan ez általam leírtakat ;)). Sok sikert :)!
2021. jún. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
20%
Ha lány vagy, akkor gyenge, ha fiú vagy, akkor katasztrófa a 7:20-as km átlag, főleg ilyen rövid tavon. Nyilván edzés célú futás jellemzően alacsony intenzitású, mint ha mindent beleadsz, mert verseny vagy felmérő, de még annak is gyenge. Viszont jó hír, hogy ha rendszeresen futsz, akkor innen rengeteget fogsz fejlődni.
2021. jún. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 pbarni ***** válasza:
33%
Ilyen távon illik 5:00 - 5:30 körül futni. Biztos jól mérted le a tévolságot? Ez a sebesség gyorsabb gyaloglásnak felel meg, a lassú kocogás is kb. 6 perces km átlag körül van.
2021. jún. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

4:

A lassú kocogást pulzusra vagy érzésre érdemes meghatározni, és ha kezdő, akkor simán lehet, hogy neki még a gyaloglásnál alig gyorsabb az optimális. Sőt vannak, akiknek először érdemesebb gyalogolnia, illetve kocogást, gyaloglást váltogatnia.


Nekem a könnyű futásom akkor volt 6:00 körül, mikor már ment a 4:30-nál gyorsabb tempójú félmaraton, most 5:30 körül kocogok és 4:10 körüli félmaraton irmom.

2021. jún. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!