Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Edzés után több órával is...

Edzés után több órával is olyan mintha szinte lázas lennék, illetve nagyon izzadok. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

Azt hittem lebetegedtem, de ez már többször előfordult velem. Ugyan nem mértem meg a testhőmérsékletem, de biztos hogy magasabb volt mint szokott lenni jó ideig. Este pedig rendesen "leizzadtam", amikor aludtam.

Minek a jele lehet ez? Aggódnom kellene miatta?



2021. jún. 12. 06:26
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Még annyi hogy ez intenzív súlyzós edzés után történik + könnyed 30-45 perc aerob mozgást is csináltam utánna.
2021. jún. 12. 06:27
 2/11 anonim ***** válasza:
62%

Túlterheled magad. Nekem is volt ilyen, este leizzadtam, alig tudtam aludni stb. Bár én nem izzadtam utána. Mióta edzel? Esetleg tarts egy hét szünetet, amikor csak kisebb súlyokkal edzel.


Milyen gyakorlatokat csinálsz, hány éves vagy? Hetente hány pihenőnapod van? Mekkora ismétlésszámban dolgozol, mennyi sorozattal, mennyit pihensz a gyakorlatok között és összesen meddig tart egy edzés?

2021. jún. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Én is alig tudtam aludni.

Már több éve edzek, súlyzózni viszont csak 1 éve kezdtem.

21 éves vagyok. 5 napot szoktam edzeni(2láb,3 felsőtest), 2 napot pihenek, olyankor max aerob mozgást végzek ha van kedvem.

Egy edzés kb 60-90 perc között van, általában 12es ismétlésekkel dolgozok, a pihenőidő 40-60 mp a gyakorlati között.

2021. jún. 12. 10:54
 4/11 A kérdező kommentje:
Még azt hozzátenném hogy nő vagyok, ezért van 2 lábnapom:)
2021. jún. 12. 10:55
 5/11 anonim ***** válasza:
utána enni és inni is kell
2021. jún. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Persze az alap. Utánna mindig eszek, általában rizst valami husival. Inni meg közben is iszok, meg utánna is
2021. jún. 12. 13:55
 7/11 Senior Séf ***** válasza:
100%
Ez a mellékvese kifáradásának tünete. Aludni is azért nem tudsz olyankor, mert a mellékvese túl sok kortizolt termel, ami a melatonin (alváshormon) antagonistája.
2021. jún. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem az szokott lenni ha túlzottan kifáradok edzés után , ennem kell mert addig sem aludni sem megmozdulni nem bírok és izzadok erősen. Amit visszatér az energiám utána lehűlök és megnyugszom.
2021. jún. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Mára már jobb lett a helyzet, remélem azért nem mellékvese kifáradásról van szó.
2021. jún. 13. 12:52
 10/11 anonim ***** válasza:
Iszol elég folyadékot?
2021. jún. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!