Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Edzés vagy más fizikai terhelé...

Edzés vagy más fizikai terhelés utáni álmatlanság, nyugtalanság mitől lehet ?

Figyelt kérdés
Világ életemben jó alvó voltam ,főleg mikor középsuliba jártam ,ötkor keltem minden nap,utaztam stb ,konkrétan állva el tudtam aludni mindig.Az elmúlt 3-4evben viszont azt vettem észre hogy ,időnként edzés után baromira élénk leszek ,mint mentálisan mint testileg ,annyira nem is lenne baj ,de aludni sem tudok miatta ,csak fekszem az ágyban és forgolodom,közben mindenféle gondolat cikazik a fejemben ,olyan érzés mintha megittam volna 2liter kávét ,és a testem nyugtalan az agyam pörög .Első hallásra nem tűnik vészesnek ez az állapot ,de még is kellemetlennek érzem ,és tudom hogy ez nem normális érzés.Szerencsere ez az állapot nem minden nap jön elő ,max heti egyszer ,vagy kéthetente egyszer .De nem tudom hova tenni ezt az egészet ,hogy miért lehet ,mit lehet ez ellen tenni ,mert elég Kellemetlen érzés

2021. jún. 14. 13:33
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Normális. Az edzés stressz, ilyenkor megemelkedik a stresszhormonok szintje, ami éberséget okoz. Azt a szervezetet nem tudja, hogy te most épp súlyokat emelsz és nem egy tigris elől kell elfutnod. Épp ezért az intenztívebb mozgásformákat érdemes nem közvetlen alvás előtt megcsinálni.
2021. jún. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!