Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan szedjem a vitaminokat...

Hogyan szedjem a vitaminokat , ásványi anyagokat?

Figyelt kérdés

Szeretnék segítséget kérni tapasztaltabb emberektől ezzel kapcsolatban.


Vettem egy multi packot, ami ezeket tartalmazza :

-omega3

-multivitamin 2db

-Q10

-lecitin

-kalcium-magnezium-cink

-C vitamin

-Glükozamin-kondroitin-MSM


Nap folyamán, hogy osszam el, illetve érdemes lehet-e még mellé D vitamint szedni külön?



2021. júl. 2. 19:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Sportolsz amúgy? Mert ha nem, akkor nem kell extrán egyél semmit, egyél gyümölcsöket, de egy sima húslevesben is már bőven minden benne van, amire szükséged van.


Ha pedig sportolsz, akkor csak egy sima multivitamint vegyél, abból napi 2-t szedj be, aztán jól van az úgy.


D-vitaminért pedig menj ki a napra. Ugyanis egy óra alatt annyit termelsz, mint az egész doboz tartalma. Úgyhogy felesleges külön venni, maximum télen ajánlott néha szedni. De nyáron totál felesleges.

2021. júl. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen tudom, de nem tudok elég időt hozzá a napon tölteni sajnos. Egyébként igen, most kezdtem sportolni. Ugye ez egy Pack .
2021. júl. 2. 20:04
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem ártanak a vitaminok, de gyakori esetben csak drága vizeletet eredményeznek. Megéri őket szedni, ha keményen sportolsz, mert akkor a terhelés miatt a szervezetednek mindenből több kell és alapvetően nem tudsz annyit enni, hogy mindent pótolj. A vitaminokat tehát igazából teljesen mindegy, hogy hogy szeded, bedobod őket a pociba, aztán el van intézve. De tényleg nem kell belőlük sok, ha figyelsz az étkezésre.


Egyébként hétvégén se tudsz menni strandra meg ilyenek? :O Kell a nap. Hasznos nagyon. És nagyon-nagyon fontos a D-vitamin.

2021. júl. 3. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!